Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges ált. Isk.8. osztály...

Lehetséges ált. Isk.8. osztály évvégére alapfokú nyelvvizsgát tenni angolból? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm kitalálta hogy a fiának aki most 6.-os, 2 év múlva alapfokúznia kell!! Én nem várnám el a gyerekemtől ráér középiskolában is. Szerintetek meg lehet csinálni?
2009. okt. 27. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem költeném a pénzt alapfokú nyelvvizsgára, mert semmit nem ér. Inkább adjon magának plusz két évet és menjen el középfokúra. Pluszpont felsőoktatásban és ér is valamit :)
2009. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk anno muszáj volt 8. oban nyelvvizsgázni! alapfok, vagy különben vizsgáznod kellett, németből 3-asnál sosem voltam jobb, megcsináltam a nyelvvizsgát, sikerült! Középiskolában 5-ös voltam németből! :)
2009. okt. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a konkrét válasz érdekel: lehetséges. A nyelvvizsga nincs szorosan korhatárhoz kötve. Ha a gyerek jó az adott nyelvből, járt felkészítő tanárhoz, aki ismeri a vizsgakövetelményeket és az is rá mondja az "áment", akkor persze, nincsen semmi akadálya. Az külön kérdés, hogy létfontosságú-e egy alapfokú nyelvvizsga általánosban. Szerintem, inkább hajtson rá a gyerek és csináljon egy min. középfokút! Azért plusz pont jár ha tovább tanul, ha meg nem, akkor meg már mindenhol középfokú nyelvvizsgát kérnek a munkahelyek.
2009. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de túl sok értelme nincsen.

Csak a középfokú nylevvizsga számít manapság, az a minimum, sehol nem nézik hogy van egy alapfokúja, pláne ha később majd pl. érettségi után szeretne továbbmenni, olyan szakra ami nyelvvizsgához kötött.

Szerintem a mai világban olyan sokmindent várnak el a gyerekektől még fiatalabb korban is, nem csak 6.-osan, túl vannak terhelve, gondolom a szülő jót akar a gyereknek, nem akarja hogy lemaradjon

2009. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hasonlóképpen gondolom én is. Persze a szülő csak jót akar ezzel a gyerekének semmi gond nincs ezzel csak kiváncsi voltam mások véleményére is.

Köszi mégegyszer!

2009. okt. 27. 13:01
 6/7 anonim ***** válasza:
én középfokúztam 8. félévkor...ha 2 év alatt nem teszi le az alapfokot EGY JÓ TANÁR MELLETT <- ez hangsúlyos. ha nem tudják jol tanítani neki a nyelvet akk az életbe nem teszi le. egyébként az alapfok semmi. annyit is ér. fölösleges. ajánlom a könnyített olvasmányokat, hogy hozzászokjon a nyelvhez, elsősorban nyelvet tanulni kéne megtanulnia. utána a többi már jön magától. sok szerencsét.
2009. okt. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyolcadik osztály után nyáron tettem le a középfokú angol nyelvvizsgát, két osztálytársam meg már nyolcadik előtt letette szóval lehetséges.
2009. okt. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!