Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam...

Melyik nyelvet tanuljam jövőre? /LENT/

Figyelt kérdés

Gimnazista leszek jövő évtől, de nem tudom, hogy mi legyen a második nyelvem. Ezek közül lehet választani:

Spanyol,

Német,

Francia.

Ti melyiket választanátok a helyemben? A 3 nyelv közül melyik a legkönnyebben tanulható? Melyikkel mennék többre az életben? Köszi a válaszokat előre is.:D (Tudom, még messze van a szeptember, de akkor is nehezen fogok tudni dönteni)



2015. ápr. 26. 11:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én a franciát választottam anno, mert a némettől hányingerem van.
2015. ápr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:

Spanyol

A német nagyon idegesítő

2015. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Legkönnyebb a spanyol, de azzal leginkább az USA-ban, Spanyolországban, esetleg idegenforgalmis szakmában tudnál érvényesülni.

Leghasznosabb a német. Sok munkahelyen alap (főleg logisztika), ráaádásul később ki tudsz menni dolgozni/költözni Németországba/Ausztriába. Én nagyon megbántam, hogy nem németet tanultam orosz helyett, most járhatok magántanárhoz.

Francia sem a legkönnyebb nyelvek közé tartozik. Bár ha az embert érdekli, az sokat számít. Állást ezzel is lehet multiknál találni. Illetve USA, Franciaország, Afrika bizonyos részein beszélik.


Szóval, ha könnyű kell, akkor spanyol. Ha hasznos, akkor német. Ha pedig (viszonylag) szép, akkor francia.

2015. ápr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%

"Spanyol

A német nagyon idegesítő"


Már akinek. Nekem pedig a spanyol. Cigányokra emlékeztető népség.

2015. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
A spanyolt azért írtam mert az egyik legkönnyebb nyelv és még hasznos is lehet a jövőben.
2015. ápr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hú, hát nem tudom.:D A francia nem tetszik annyira nekem, inkább spanyolt vagy németet tanulnék. Köszi a válaszokat:)
2015. ápr. 26. 12:48
 7/18 anonim ***** válasza:

A németet jobban ki tudod használni az életben, mint a spanyolt:) Viszont a spanyol könnyebb.

Szóval azt nézd, hogy neked melyik a fontosabb. Könnyen tanulható legyen, vagy hogy több hasznát vegyed.

Én németet, franciát és spanyolt is tanultam már. A spanyol tényleg szép, de nekem a német is tetszik, főleg, ha rendesen beszélik, Persze magyar akcentussal nem az igazi, de ez a spanyolra is igaz. Éltem Németországban és nagyon szépen beszélték a nyelvet az ottaniak.

2015. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Koszi utolso a bo valaszt:)

Valoszinuleg nemetet fogok tanulni, a szuleim szerint is az erne meg a legjobban:)

2015. ápr. 26. 20:08
 9/18 anonim válasza:
Én örülnék ha már nem kellene németet tanulnom de hát te tudod.
2015. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nekem konnyen mennek a nyelvek (szerencsere), szoval remelem ez is fog megyegetni legalabb:D
2015. ápr. 27. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!