Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul hogyan kell kifejezni...

Angolul hogyan kell kifejezni hogy, azzal a feltétellel?

Figyelt kérdés

Megígértem,hogy elmegyek vele vásárolni,azzal a feltétellel,hogy előbb segít nekem megcsinálni a házit.


Ez ilyenkor milyen szerkezet? Conditional lenne?


2015. ápr. 29. 08:29
 1/9 rudeboy94 válasza:

Azzal a feltetellel = Ha -> If.

If u help me with my homework i help u with the shopping

Nem tudom hogy nyelvtanilag mennyire helyes de megfogja erteni

2015. ápr. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Első köszi,de közben találtam ilyesmit,hogy on condition that. Akkor ez így jó lehet?


I promised her, I will shop around with her on condition that she he help me with my homework.

2015. ápr. 29. 09:27
 3/9 A kérdező kommentje:
she helps
2015. ápr. 29. 09:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Azzal a feltétellel nem egyenlő a "Ha"-val. Létezik ugyanúgy, ahogy magyarban is mondjuk: Azzal a feltétellel, ha ...


- I promise I will go shopping with you in that condition if you are helping me doing my homework before.


- Megígérem, hogy elfogok veled menni vásárolni azzal a feltétellel, ha segítesz nekem megcsinálni előtte a házit.

2015. ápr. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*on that condition (elírtam)
2015. ápr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hmm. én úgy látom,hogy nem kell if az on condition that után

Rákerestem hír oldalakra.

Illetve itt is van,hogy helyettesíthető az if.

[link]

2015. ápr. 29. 09:52
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

4-es, nyelvtanilag nem Jo.


I promised her, I will go shopping with her, under the condition that in return, first she will helps me with my homework.



I promised her, I will go shopping with her, PROVIDED she helps me with my homework prior to this.

2015. ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
* 1. mondat: she will help vagy she helps
2015. ápr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
I promised her we go to shopping on condition she helps me with my housework before.
2015. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!