Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A felsőfokú angol nyelvvizsga...

A felsőfokú angol nyelvvizsga csak szókincsileg több a középfoknál?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az, hogy megtanulok a témakörökhöz kapcsolódó kifejezéseket, tehát bő a szókincsem sok témában, az fontos. De ezen túl mi kell?
2015. máj. 3. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írják. hogy ezek jelentik a felsőfok C1 nyelvtanát:


Futures (revision)

Inversion with negative adverbials

Mixed conditionals in past, present and future

Modals in the past

Narrative tenses for experience, incl. passive

Passive forms, all

Phrasal verbs, especially splitting

Wish/if only regrets


Ha valamelyik esetleges nem világos, bátran kérdezz!

2015. máj. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb nyelvtani hiba, választékosabb fogalmazás nem csak a szókincs tekintetében (tehát összetett mondatok, megfelelő átkötések a gondolatok között), sokkal gördülékenyebben kell tudni beszélni.


Egyébként nincs olyan nagy különbség ha van egy nagyon erős középfokod, akkor valóban a szókincs és az, hogy képes legyél elvont témákról is beszélni sokat dob az egészen, ha viszont csak egy kicsit döcögős épphogy középfokú kommunikációd van, az pusztán attól nem lesz felső, hogy megtanulsz még pár száz szót.

2015. máj. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A témakörök mások

(nem csak hétköznapi témák)

2015. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg attól függ még, hova mész

(melyik nyelvvizsga központ)

Meg kell nézni a témaköröket (amik a felsőfokhoz vannak megadva)

2015. máj. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A téma leírások nem elegendőek. Nekem pl egynyelvű vizsgán van felsőfokom, ahol elég kommersz témák voltak, inkább a kifejtése az, ahol eldől, hogy közép vagy felső. Pl megkérdezik, hogy mi a véleményed arról, hogy változtak az utazási szokások, ésez milyen változást hozott. Erre lehet adni egy alapfokú leírást, hogy lecseréltük a vonatot repülőre, es gyorsabban tudunk utazni, lehet adni egy bővebb középfokú fejtegetést, meg egy felsőfokút, amit kb egy Magyarul folyó beszélgetésben is megtennél, hogy mennyivel elérhetőbb széles körben, hogy globalizálódik a világ, kultúrák átjárhatósága, stb... A kérdés ugyanaz, a téma is, de lehet rá alapszintű tényeket tartalmazó választ adni, meg egy absztraktabb, elvontabbat is
2015. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! a középfokúm 90% lett, úgyhogy remélem meglesz a felső is őszre :)
2015. máj. 5. 09:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
én középfokú után annyit csináltam hogy filmeket néztem, első körben végig néztem a Columbo minden részét, aztán jött vagy 200 db mozi film. Mellette angol újságokat olvastam webes formában, angol nyelvű fórumokat nézegettem, kérdezgettem, válaszolgattam kérdésekre. Kb 8-10 hónap elég volt hogy könnyen letegyem a felsőfokút.
2015. máj. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Egyébként azt szokták mondani, hogy akinek 90% fölött van a középfokúja, annak nagy esélye van a felsőfokút is megszerezni! :) Szóval sok sikert!
2015. máj. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%-ból lesz úgy 64% a felsőn.
2015. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!