Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 éves külföldi önkéntes...

1 éves külföldi önkéntes munka, nyelvtudás nélkül. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén érettségizem, és ha nem vesznek fel egyetemre, ki szeretnék menni külföldre önkéntesnek, nyelvtanulás céljából.

Az a probléma, hogy (annak ellenére, hogy gimiben tanultam angolul és németül), abszolút nem rendelkezem magabiztos tudással egyik nyelvből sem.

A másik gondom, hogy nem tudom, van-e egyáltalán olyan megbízható, magyar szervezet, ami külföldre közvetít önkénteseket, és "gondoskodik" is róluk (itt nem fizetésre gondolok, hanem orvosi ellátásra, étkezésre, stb)


Van esetleg valakinek tapasztalata ez ügyben? Előre is köszönöm a segítséget!



2015. máj. 5. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha van is ilyen, nem hiszem, hogy eltartanának, amíg ott tartózkodsz.
2015. máj. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van lehetőség rá, bár egy minimum szintű nyelvtudásra szükség van.

Külföldi önkéntességre ajánlom az EVS-t: [link]


A következő a menete: felveszed a kapcsolatot valamilyen küldő szervezettel, például ők egy ilyen szervezet: [link]


Utána segítenek keresni neked fogadó szervezetet, országot (együtt keresgéltek). Beadjátok a pályázatot (amit a küldő és a fogadó szervezet intéz). Utána pedig néhány hónap múlva már mehetsz is.


Szállást, ellátást biztosítanak, valamint némi zsebpénzt, te pedig cserében napi néhány órában önkéntes munkát végzel az adott szervezetnél. Különböző témákban lehet elhelyezkedni önkéntesként (gyerekekkel, szabadidő-szervezés, természetvédelem, kulturális tevékenység stb.)


Mindenképpen keress fel egy küldő szervezetet, több is van, de most csak a fent említett egy jutott eszembe.


Remélem tudtam segíteni, és sok sikert a külföldi önkéntességhez, biztos nagy élmény lesz. Hajrá! :)

2015. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!