Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a svéd nyelv?...

Mennyire nehéz a svéd nyelv? Lehetséges egyedül tanulni? Alapfok a cél.

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz németül és angolul akkor szerintem meg lehet egyedül is csinálni. Nekem ment a norvéggal.
2014. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelműen igen.Ezt azért is mondom,mert az alapfok szerintem nem nagyon nagy dolog,mármint nehézség szempontjából.Másrészt,én is elkezdtem a svédet (igaz ,most szünetel),és annak alapján amit eddig láttam a nyelvtanában is,nem olyan nagyon nehéz szerintem.

Ha tudsz angolul vagy (és) németül,akkor még könnyebb.

Vannak benne nemek,névelők,esetek nincsenek,a ragozása szerintem nem olyan nehéz,a kiejtést talán picit nehezebb egyedül tanulni,de összességében véve szerintem nem vészes.

Én nehézségét tekintve az angol és német közé tenném,mert van ami az egyik nyelvvel közös,van ami a másikkal.

/névelők és nemek vannak benne=mint a németben, esetek nincsenek benne=mint az angolban sem/

2014. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!