Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak második nyelvnek, ha sportriporter akarok lenni? Francia vagy Spanyol?

Figyelt kérdés
Most elsős vagyok középiskolában, hamarosan meglesz a középfokú angol nyelvvizsga. Amióta az eszemet tudom, Franciát szeretnék tanulni. De az elmúlt időszakban elbizony talanodtam, hiszen azt hallottam, hogy a Francia nagyon nehéz. A Spanyol meg az egyik legkönnyebb. És én sportriporter szeretnék lenni, ezért a középiskola után a Kaposvári Egyetem Média és Kommunikáció szakára szeretnék tovább menni, oda meg kell a legalább egy felsőfok, és legalább egy középfok. És ha a Spanyol könnyebb, azzal nagyobb esélyem van, hogy 4 év alatt heti 1-2 órával eljussak minimum egy középszintre. Németet semmiképpen sem akarok. Elsődlegesen az USÁban vagy Franciaországban szeretnék majd élni. Melyik nyelvet ajánljátok? Vagy különtanárral mehet párhuzamosan?

2015. máj. 6. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Franciat tanulj, sokkal hasznosabb!
2015. máj. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Franciát tanulj, ha azt szereted.
2015. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki 14/15 évesen úgy érzi, hogy hamarosan meglesz neki az angol nyelvvizsga, az csak elboldogul a franciával is.
2015. máj. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol valóban könnyebb,de elsőre iszonyat nehéz szerintem ez is,ha még nem találkoztál újlatin nyelvvel. A francia az EU egyik legfontosabb nyelve. Magyarországon nyelvvizsga pótlékot is kapsz érte (ugyanúgy mint az angolért és a németért). Bár nehéz a kiejtés és a helyesírás is,de szerintem megéri elkezdeni. Ja és ha Franciaországban szeretnél élni,akkor szerintem nem kérdés,hogy melyiket válaszd,de ne hallgass senkire! :D Ezt neked kell eldöntened! A párhuzamos tanulásról meg csak annyit,hogy így nem kapna ugyanakkora "teret" egyik sem,ráadásul csak belezavarodnál a hasonlóságok miatt.
2015. máj. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha Franciaországban akarsz majd élni akkor nem kérdés hogy a franciát kell választanod, igaz az USA-ban hasznosabb a spanyol de szerintem ott el lehet boldogulni csak az angollal is.
2015. szept. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!