Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elkezdtem animéket nézni...

Elkezdtem animéket nézni angol felirattal és de persze előtte megnézem magyar felirattal meg közbe is ha nagyon nem értem nyelvvizsga szintre akarok eljutni tudom kevés önmagába de mennyi időn belül fog ez javulni?

Figyelt kérdés
Ha mindennap megnézek 1-2 animét és lefordítom és esetleg ez mit erősít?

2015. márc. 10. 08:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Ez gondolom a fordítás erősíti eléggé bocs ha hülyeséget kérdezek érdekelne azok véleménye akik van már bőven tapasztalata.
2015. márc. 10. 08:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Maximum a szókincsed bővítheti.
2015. márc. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon sok anime nézéssel is maximum N5 ös szintre fogsz tudni eljutni, ha eljutsz egyáltalán, azzal meg túl sok mindent nem tudsz kezdeni. Nézz animét, + tanulj mellé, akkor tanár nélkül is elérhetsz egy egész jó szintet.

Ajánlom Aoi Hato videóit a youtubeon.

Az anime a szókincsedet bővíti, meg segíthet a kiejtésben, szokni a szavakat stb. De a nyelvtant nem fogod tudni megtanulni belőle, arról nem is beszélve, hogy sokszor olyan közvetlenül beszélnek az animében hogy még barátok között is bunkónak hangozhat.

2015. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Pontosan így van ahogy előttem írták, hasznos, de nem elég. Esetleg ha angol szinkronnal + felirattal nézed, úgy a legjobb. (Kár hogy a legtöbb anime élvezhetetlen angol szinkronnal)

Ha szórakozva akarsz tanulni, sokkal inkább ajánlom a fórumozást, böngészgetést (akár animés témában) legyen megnyitva mellette egy google fordító és amit nem értesz, azt fordítgasd.

Meg nézzél sok angol nyelvű gameplayt/vlogot a YT-n abban is több hasznos dolog van.

2015. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3 as vagyok, bocsi félrenéztem, azt hittem japánul akarsz tanulni :D
2015. márc. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!