Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú BME angol szóbeli...

Középfokú BME angol szóbeli nyelvvizsgáról tudnátok mondani pár dolgot?

Figyelt kérdés
A tételeket milyen pontossággal kérdeztek, mennyi idő volt, saját magadról is beszéltetek vagy csak általános dolgokról? És a képleírás mennyire volt bonyolult? Köszi a válaszokat: ))

2015. máj. 11. 19:36
 1/4 anonim válasza:
3 része van: az első részben bemutatkozol, mondasz magadról 4-5 mondatot. Majd kapsz egy képet, de nem a konkrét képről kell beszélni, hogy van rajta 2 nő, divatosak, szeretem a divatot, hanem általában pl. a divatról, nem a saját véleményed kérik. A harmadik rész egy kicsit nehezebb. A vizsgáztatóval oldasz meg egy szituációt. Kapsz egy darab papírt, angolul le van írva, hogy mi a szituáció lényege (pl. tanulóként érdeklődsz egy olasz nyelviskolában tanfolyamról, vagy a gyereked beteg lett, és felhívod a dokit stb.) A magnó az változó, hol nehéz, hol könnyebb. Szerintem a májusi nyelvvizsgában a magnó nem volt túl nehéz, figyelni kellett, de szerintem megoldható volt, és úgy gondolom, hogy az I-H feladatban nagyobb súlyban igaz válaszok születtek. A BME honlapról érdemes letölteni a szóbeli témaköröket, ha van régebbi 5perc angol újságod, abban sok téma megvan kidolgozva :) esetleg a honlapjukról is letölthető több téma. És az újságban lévő szituációk is elég jók.
2015. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) remélem sikerült neked:)
2015. máj. 14. 21:25
 3/4 anonim válasza:
Köszi, még 2 nap múlva derül ki :S:S:S
2015. máj. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
milyen lett?:))
2015. máj. 23. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!