Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgát ceruzával írjam?...

Nyelvvizsgát ceruzával írjam? (TELC)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olvastam, hogy a TELC nyelvvizsgán azt ajánlják, hogy ceruzával írjak. Ugye az 1. része az írásbelinek satírozós dolog tehát ott logikus, hogy ceruzával írok, hogy lehessen javítani, de nem lesz belőle baj? Vagy satírozzam át tollal a végén ha marad időm? A levelet viszont mindenképp tollal szeretném írni, az ugye nem tilos? Köszi a válaszokat!

2015. máj. 14. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi hivatalos dolgot nem szokás ceruzával írni, mert abba az értékelő belejavíthat. Nem fog belejavítani, de belejavíthat, és te utána ráfoghatod, hogy direkt rontotta el, mert te nem is azokat a válaszokat jelölted.


Szóval nem, nem szabad ilyet ceruzával kitölteni.

2015. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is TELC-en írtam még a vizsgán is mondták, hogy ceruzával. Azt is említették, hogy aki nagyon nem bízik bennük, írhat tollal. Nos.. én tollal írtam. Kicsit nonszensznek tartom ezt a ceruzás dolgot, de aki azzal írt, mind sajnos, valamilyen furcsa oknál fogva 1-2 ponttal lecsúszot..

Innentől kezdve tiéd a döntés. Nekem nem szóltak be a toll miatt, de bármilyen hivatalos papírt tollal írunk, főleg kékkel.

Kérjél piszkozatlapot, majd a végén átmásolod. Azt írják, hogy magára a feladatlapra nyugodtan firkálgathatsz akármit, csak a válaszlapra ne.

2015. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor csináljam azt, hogy először kitöltöm a feladatlapon, odaírom mi a helyes, majd amikor az egésszel végeztem átnézem és átmásolom a satírozós lapra? Lesz erre idő? És arra a feladatlapra bármit írhatok nem szólnak be érte? Vagy azt vissza se kérik a végén?
2015. máj. 14. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ceruzával írtam 2hónapja a márciusi vizsgát és 93% lett összesen. Nem hinném, hogy kijavítgatnák.. De ha megnyugtat írd tollal. Úgyis a végén adnak 1-2percet, hogy aki akarja átírja a ceruzás válaszait.
2015. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

hát figyelj.. te tudod, de szerintem ez alap hogy a hivatalos / központi dolgozatokat tollal írjuk.

szerintem akkor írd ceruzával, és legyen nálad óra és akkor utolsó 5-10 percben húzd át tollal.

és ha mondjuk valakinek 60% van, akkor tényleg el tudom képzelni hogy egyet átjavítanak.. hadd fizessen újra.. nem tudom én nem bíznék meg senkiben inkább írnám tollal. de tényleg akkor ha biztos vagy a válaszban!! mert gondolom nem lehet akkor javítani

2015. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem az lesz, hogy először felírom a feladatos lapra aztán tollal satírozom be a válaszolós lapon. Szerintem időm lesz rá mert eddig akárhányszor próbanyelvvizsgát csináltam mind jóval idő előtt sikerült. Még egyszer köszi a válaszokat! :)
2015. máj. 14. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!