Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol nyelvtanulás otthon?...

Spanyol nyelvtanulás otthon? Vélemények?

Figyelt kérdés

Üdv, találtam egy oldalt, ahol A2-es tanfolyam, igaz, 20e Ft. Szerintetek megéri az árát?

Valaki ezen az oldalon keresztül megtanult spanyolul?


Vagy érdemesebb valami könyvet venni CD-vel együtt és úgy tanulni? Mert ez szerintem olcsóbban kijönne?

De melyik a jobb?


Az oldal: [link]

Könyv: pl. [link]


Vagy ha tudtok valami mást ajánlani, akkor azt megköszönném.


Amúgy, semmit sem tudok, spanyolul, most kezdtem, duolingoval, meg valami 6000 szó spanyolul....


2015. máj. 15. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Én itthon tanultam, egyedül. Angol és német után nagyon könnyű volt. Nem kell ehhez tanfolyam szerintem, gyönyörű és logikus nyelv. :)
2015. máj. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd ezt egy kicsit bővebben?

Hogyan tanultál? Interneten esetleg könyvből?

Hogyan kezdted az elején? ABC-vel, igeragozással, témakörönkénti szavak megtanulásával, stb.?

Mennyit szántál a tanulásra? (napi, illetve heti szinten)


Előre is köszönöm

2015. máj. 15. 12:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Hááát, azért azt ne feledjük, hogy ha valaki már beszél/tanult egy nyelvet, akkor második nyelvként általában könnyebb tanulni - főleg angol, spanyol párosításnál...


Kérdező, netán tudsz angolul? Mert azt hiszem, a Duolingon még nincs spanyol-magyar...

2015. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Itthon tanultam, egyedül. Vettem tankönyveket (Espanol sin fronteras), de igazából elég sajátságos módszert követtem inkább. :)

Megvettem a Harry Potter könyveket spanyolul, mellé raktam az angolt, és tükörben olvastam a kettőt, amíg rá nem jöttem a spanyolra annyira, hogy már magában is ment.

A kiejtéshez pedig filmeket néztem: Star Wars, Supernatural meg ilyesmit. Ezeket angolul már mind ismertem, szóval nem kellett felirat, tudtam, miről van szó. Simán csak néztem spanyolul akkor is, ha egy mukkot sem értettem még belőle.

Idővel már ismeretlen könyveket is tudtam olvasni és még nem látott filmeket is kezdtem nézni.

A tankönyvekkel inkább csak "játszottam", így egy az egyben sosem tanultam belőle.

Mégis, mára teljesen jól elvagyok a spanyollal. Mondjuk nekem ez a nyelvtanulási módszerem, a többi nyelvet is így tanultam. (Leszámítva, hogy azokat iskolában is, bár szerintem az kb. semmit sem ért...)

2015. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Üdv, igen angolul tanulom a spanyolt a duolingon, bár nem mintha valami hú de nehéz lenne az az angol, egyenlőre még csak olyan alap dolgok vannak, present simple, meg ilyen alap szavak: kutya macska, enni inni, stb..amúgy a passzív angolok egész jó, szóval így is jó tanulni, legalább ismerlek egy csöppet, bár angolul inkább filmeket szoktám nézni.

találtam egy másik oldalt is: fluencia.com egész jó volt az elején, azután kiirta, hogy fizetős, pedig minden nagyon jól el volt magyarázza, nyelvtan is... de ha már fizetnek, akkor lehet hogy inkább a magyar oldalt választanám, mivel ezen az oldalon csak bizonyos időre tudsz elofizetn. Egyenlőre maradok a duolingonal, most úgyis vizsgaidoszak van, majd az meg alakul. De Köszi hogy válaszoltatok

2015. máj. 24. 16:49
 6/6 anonim ***** válasza:

"Egyelőre" maradsz, nem "egyenlőre".


Amúgy nem feltétlenül kell fizetős oldalt használnod, bármilyen más spanyol szöveg/videó is segít.

2015. máj. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!