Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Mr után a vezetéknév vagy a...

A Mr után a vezetéknév vagy a keresztnév áll?

Figyelt kérdés
2015. máj. 16. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
A családnevet szokás. Pl. Jame Hathaway-nél Mr. Hathaway. Vagy Kosár Jánosnál Mr. Kosár. (Persze tudom, hogy magyar neveknél nem használják, inkább csak a példa kedvéért írtam.)
2015. máj. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az bizonytalanított el, h vajon keresztnevet lehet-e utána tenni mint a spanyolban a don-nál :D
2015. máj. 16. 17:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Ami azt illeti, egyes helyeken van, hogy a keresztnevet használják, például XY hívhatja a barátnője szüleit Mrs. Sally-nek és Mr. Bobnak, de hivatalosan a vezetéknevet illik használni.

Illetve még olyan van, hogy a Mr. és a Mrs. után a teljes nevet írják, pl. Mr. Jame Hathaway

2015. máj. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem fejtettem ki, hogy a Mr. után keresztnevet írni a bizalmas kapcsolatoknál lehet. Ami mondjuk nem elég baráti ahhoz, hogy csak simán a keresztnevet használjak, de szorosabb annál, minthogy teljesen formálisan beszéljenek egymáshoz.
2015. máj. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt úgy érted, hogy Mr Pál, Kata, Péter?
2015. máj. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Öcsémék játszottak, elneveztek magukról ilyen kis egyszínű műanyag katonáknak a hadvezéreit; és akkor volt miszter Gábor, meg miszter Attila; és akkor mondtam nekik, hogy utánam legyen már elnevezve egy miszter Panka is:D xDD
2018. aug. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*Ja és lett; kineveztek valakit annak!:):) Egy kis műanyag-katonát!:)
2018. aug. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!