Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak, hogy ismét...

Mit csináljak, hogy ismét motivált legyek nyelvtanulásban?

Figyelt kérdés

Elkezdtem tanulni tavaly októberben a németet, elértem egy olyan szintet, hogy elcsetelgetek németül más emberekkel, de ennek köszönhetően lusta lettem tanulni tovább (pl szókincsfejlesztés). Persze vannak szavak, amik beszélgetés közben ragadtak rám, de vhogy olyan demotivált lettem. Nehezen megy, hogy rávegyem magam a tanulásra.

Szívesen néznék német filmeket német felirattal, de szinte lehetetlen találni, torrent oldalakon is inkább csak angolul találni. Illetve olvasnék könyveket is, de abból is elég csekély a kínálat az adott nyelven.

Cikkeket szoktam így neten néha olvasni, meg idézeteket.

Mit tudátok javasolni? Van aki hasonló cipőben van? Hogy lehetne újra rákapcsolni? Tudom, el kell határozni...de kit mi szokott motiválni?



2015. máj. 19. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olvasd el Lomb Kató- Így tanulok nyelveket c. könyvét. Vagy csak az első fejezetet..... pdf-ben fent van neten, le tudod tölteni. Engem mindig motivált :)
2015. máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!