Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan maradjak motivált?

Hogyan maradjak motivált?

Figyelt kérdés

A helyzet az hölgyeim, és uraim, hogy lassan 5 éve tanulom a nyelvet. Mivel sohasem tanultam iskolában, csakis önszorgalomból, vannak hullámvölgyeim, mivel nem látom a végét. A nyelvtanom elég hiányos, amit a szókincsem mondjuk úgy ki kozmetikáz.

A szavakat, kifejezéseket tanulom szinte minden nap, mivel a középfokú nyelvvizsga a célom.

Elhatároztam, hogy nyelvtanár segítségét fogom kérni a nyelvtan megszilárdításához.

Mivel nincs ezzel kapcsolatos tapasztalatom, félek, hogy ez is ideig óráig adja csak a motivációt, és napról napra visszatérek a néha tanul, néha nem kiindulóponthoz.

Ti mit csinálnátok, hogy fenntartsátok a motivációt, és elérjétek a kívánt szintet?


2015. márc. 18. 10:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Én amikor elkezdtem egy nyelvet tanulni, jártam tanárhoz is hetente egyszer kb 7 hónapig. Akkor szép lassan éreztem a fejlődést, meg mellette otthon is foglalkoztam vele...aztán szép lassan ritkultak a tanárhoz járások, eltelt 2 hónap azóta és elveszett a motiváció, hogy megyek tanárhoz és akkor ott beszélgessek vele meg készülni órákra....nagyon ellustultam. Fogalmam sincs mit kellene,mert a tanár meg drága, és igazából az alapok megvannak.

De egyébként, ha nem lenne ez az átkozott pénz kérdés biztos ismét eljárnék tanárhoz, akár heti 2x.

2015. máj. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!