Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Másfél év alatt megcsinálható...

Másfél év alatt megcsinálható egy felsőfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
3 évvel ezelőtt csináltam a középfokút, azóta viszont nagyon sokat felejtettem, szinte egyáltalán nem használtam a nyelvet. Úgy gondoltam, most elkezdek angol könyveket olvasni és filmeket nézni. Meg természetesen ha kitalálom, hogy milyen típusú nyelvvizsgát szeretnék, akkor megcsinálom a feladatsorait. Szerintetek így másfél év alatt összehozható, tanár nélkül?
2015. máj. 19. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Igen, összehozható, vagyis nem lehetetlen.
2015. máj. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lehetetlen, de ez egyedül tőled függ. Nem tudhatjuk, hogy te mennyire vagy elhivatott a cél érdekében, valamint mennyire vagy autodiktata módon tanulékony, esetleg mennyire van érzéked a nyelvtanuláshoz. Ha megvolt a középfokú, valamennyire biztos emlékszel, akkoriban gondolom, aktívabban használtad is az angolt.


Angolból, szerencsére, rengeteg jó anyagot találhatsz akár az interneten ingyen is, minden formában. Ha erre még találsz magadnak valakit, akivel tudsz is beszélgetni az adott nyelven (én napi szinten beszélgetek valakivel, így szinten tartom magam), simán meg lehet csinálni.

2015. máj. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Persze.Én egy éve csináltam meg a középfokút és most áprilisban simán átmenetem a felsőfokún(semmi tanulással,a nyelvtan tudásom egyenlő a nullával,de valahogy elhitettem a vizsgáztatókkal ,hogy nekem ez nagyon megy).Sokan túl sokat aggódnak a nyelvvizsgák miatt ,teljesen felesleges... Hidd el menni fog,kezdj el sorozatokat nézni,lehetőleg valami olyat ,aminek hétköznapi a szókincse.Na jó persze egy cambridge vagy egy TOEFL az kicsit más tészta,de szerintem egy Telc vagy egy ECL simán menni fog.Drukkolok neked!!
2015. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2015. jún. 2. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!