Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lesz helyesen ez az...

Hogy lesz helyesen ez az angol mondat?

Figyelt kérdés

Na szóval, a következő mondatot kellene angolba ültetni: „Gondolkoztam, honnan lehetsz ismerős, amikor eszembe jutott, hogy az egyetemen láttalak régebben.” Én valahogy így gondoltam el: „I was wondering, where did I see you before, when I remembered that I saw you in the university earlier.”

Mit gondoltok, lehetne még ezen javítani? Ti hogyan fordítanátok? Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. máj. 24. 16:23
 1/5 anonim válasza:
Szerintem jó. :)
2015. máj. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Hát ha nyelvtani dolgozatba írod ezt, akkor nem fogsz rá ötöst kapni. Hol láttalak korábban, akkor az már past perfect, csakúgy, mint az eszembe jutott, hogy még előtte láttalak az egyetemen. Nálunk csak sima múlt, az angolban meg idősíkok vannak. Nem oldom meg, oldd meg te.
2015. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Dolgozatról szó sincs, mérnöknek tanulok, nem angoltanárnak. :) Egyébként nem is feladat volt, hanem valós szituáció, egy lengyel ismerősnek írok levelet, és ez valahogy gondolkozóba ejtett. Azért köszönöm, hogy kisegítettél a Past Perfecttel!
2015. máj. 24. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:
I was wondering, where I saw you before, when I remembered that it was in the university earlier.
2015. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%

I had the feeling that we had met before so I was thinking until it struck me that..

1, .. I had seen you in the university.

2, .. we used to go to the same university.

3, ... I had known you from the university.

2015. máj. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!