Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék profi szinten...

Hogyan tudnék profi szinten angolul megtanulni?

Figyelt kérdés
Most végzek a középsuliban, és az angolra szeretnék ráfeküdni a továbbiakban. Melyik a legjobb módszer, hogy új szavakat ismerjek meg, tökéletesítsem a nyelvet?

2015. máj. 24. 16:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Egy 1-2 eves angliai tartozkodas sokat lenditene rajtad.
2015. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Gondoltam már rá, de mégiscsak úgy kellene kimennem oda is, hogy van egy kis alap tudásom, és azt kint alkalmazni, nem az hogy csak nyögdécselek amikor meg akarok szólalni. Meg szüleim sem támogatnák, hogy 18 éves lányuk kimenjen külföldre. :/
2015. máj. 24. 17:11
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Ha jol ertem, mar van valamennyi alapod. Leggyorsabban egy kulfoldi intenzivvel tudnal fejlodni, mondjuk nyarra fizessetek be egy intenziv tanfira Londonban/Dublinban, vagy mas nagyobb varosban, lakj egy hostelben, ahol sok a fiatal es tudsz szocializalodni. Magyarok ne legyenek korulotted. Garantaltan es ugras-szeruen fog javulni az angolod. Egy intenziv ktg-e kb 1100-1200 Euro, ehhez meg hozzajon a repjegy, mondjuk 300 oda-vissza, plussz a szallas 400-500 Euro, es a koltopenz, ez is legyen mondjuk 400Eu. Ez durvan 2200 Eu, ami talan soknak hangzik, de kozben legalabb nyaralsz is egyet. Dublin eseten tudok szallasban segiteni, suli keresesben is, ha irsz privit. Ha ez nem megy, marad egy magyarorszagi intenziv es a Youtube..
2015. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

A koltsegeket 4 hetre szamoltam, ezt a sulit neztem meg Neked, de ha erdekel a dolog, nezz meg minel tobbet.


[link]

2015. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
52%

Szia, én is a külföldi nyelvtanulást tartom a legeredményesebbnek, én pl. Máltán voltam tavaly nyáron egy nyári táborban, ahol délelőttönként folyt a tanítás, délutánonként meg közös programokat szerveztek az egész tábornak, kirándulások, különböző vetélkedők, grillezés a tengerparton, stb. úgyhogy egész nap rá vagy kényszerítve, hogy angolul beszélj a többiekkel, akik szintén azért mennek, hogy minnél jobban megtanulják a nyelvet. Én 2 hétre mentem, és imádtam, úgyhogy idén is megyek, csak most Törökországba:)

Ja, és ezek a táborok totál biztonságosak, kísérő tanárokkal mentek a kirándulásokra, meg mindenhova, szóval a szüleidnek nem kell aggódnia, nagyon figyelnek ránk, diákokra.


Nekem a Nova Experience szervezte meg a kiutazásomat, mindent, a reptéren már vártak kint Máltán az iskolától, elvittek a szállásra, stb., szóval ahogy felszálltam itthon repülőre, onnantól semmi dolgom nem volt, minden tök jól meg volt szervezve! Szerintem írj nekik, mert több országba is szerveznek ilyen programot, vagy nézd meg a honlapjukat, ott van minden infó az egyes táborokról.

Novaexperince.net a weblapjuk, azon belül keresd a "nyári táborok" bekezdést!

Remélem tudtam segíteni, vágj bele, nem fogod megbánni, nem beszélve arról, hogy az angolod nagyon nagyon sokat fog fejlődni, ami csak anyanyelvi környezetben megy ilyen gyorsan, saját tapasztalatból mondom:)

2015. jún. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, átgondolom a lehetőségeket, meg utánanézek mindennek amiket írtatok. viszont én hosszú távra gondoltam, tehát 2-3 éves angollal való foglalkozás lenne az optimális, azaz valahova külföldre kiköltözni, csak ebben meg megintcsak az a bökkenő, hogy 18 éves lányként megértem a szüleimet, hogy nem engednek ki. ezek a tanfolyamok, táborok nagyon jól hangzanak, de az a gond velük, hogy 3-4 év múlva amikor szükségem lenne az angolra, sokat felejtenék. Alapos és maradandó tudás kellene, hogy ne felejtsek el mire oda kerül a sor hogy használnom kell. szerintetek mit tudnék így csinálni?
2015. jún. 1. 22:27
 7/20 anonim ***** válasza:
67%
Tok mindegy hogy 3 honap alatt, vagy 3 ev alatt tanulsz meg profin angolul, ha utana nem hasznalod mondjuk 3 evig, megint szinte a nullan leszel.. Ez nem olyan, mint a biciklizes, ezt folyamatosan hasznalni, fejleszteni kell.
2015. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Olvass rengeteget angolul. Regenyek, novellak, versek, barmi. Persze igenyesebb muveket, mert pl egy ilyen Divergent vagy Twilight dolog mindent fejleszt, csak nem a nyelvtudast es nyelverzeket.
2015. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
Ha jársz főiskolára vagy egyetemre, akkor feküdj rá az Erasmus-lehetőségekre.
2015. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

8-as hozzászóló: igazad van, az olyan könyvekben inkább csak annak a típusnak a szakszavait használják, nekem meg olyan kifejezéseket kellene tanulnom amit a hétköznapokban használom. Tudnál akkor ilyen könyveket ajánlani, és hogy hol tudom beszerezni?:)

9-es hsz: nem valószínű hogy továbbtanulok, mert lett az érettségimbe rosszabb eredmény is, így nincs túl sok esélyem, de egyébként sem terveztem .:D attól függetlenül mit takar ez az Erasmus? csak kíváncsiságból.

köszi a tanácsokat!

2015. jún. 19. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!