Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egy feles szóbeli...

Szerintetek egy feles szóbeli érettségi előtt jó ötlet?

Figyelt kérdés

Elég kevés időm volt felkészülni az érettségire, ráadásul, mivel franciáról van szó, egyszerűen senkivel sem tudtam a beszédet gyakorolni a tanáromon kívül, az a heti két alkalom meg kevés volt (főleg nekem, mivel szóban eleve gyengébb vagyok)

Az irományaim felsőfokú szinten is megállnák a helyüket, de a beszéd (és a beszédértés) nagyon nem megy. Ellenben, amikor elmegyek a barátokkal iszogatni, azzzzonnnal megered a nyelvem, és olyan hirtelen jutnak eszembe jó kifejezések! Ezért gondoltam arra, hogy talán maximum 2 cl töményet le kéne húzni vizsga előtt, mert sokkal jobban feloldja a gátlásokat, plusz a tanárom szerint a kiejtésem nagyon jó, csak vizsgahelyzetben azonnal „visszatérek” a magyaros hangokhoz.


Csak attól félek nagyon, hogy ha megérzik, az rettentő gáz lenne.



2015. máj. 29. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

> „Csak attól félek nagyon, hogy ha megérzik, az rettentő gáz lenne.”

Egyél rá fogkrémet!

2015. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

De akkor azt a többi szóbelin is megéreznék a tanárok

Mert általában magyarból, töriből van előbb a szóbeli

2015. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Vagyis inkább egy kis bort fogyassz előtte

Ne töményet

2015. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
És arra se felejts el fogkrémet enni!
2015. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mossál fogat, és nem fogják érezni.

Érdemes mentolos cukrot is fogyasztani mielőtt vizsgázol.

2015. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

piccola:

Az emeltek vannak mindig először, plusz én most csak franciából teszek kiegészítőt, szóval a többivel nincs gond, mert nincs többi :D (amúgy a rendes érettségin nem is volt ezzel gondom, mert azt megtanulod, és nyomod a rizsát, de egy nyelvet be kell gyakorolni... Mire kigondolnám, hogy mit akarok mondani, milyen szavakból fog állni, a szavak sorrendje, igeidő, ragozás, egyeztetés, milyen névelő, milyen névmás, és akkor még valami emelt szinthez illő szófordulatot is bele kéne suvasztani... lemenne a nap :D)

Angolból is nagyon paráztam, és annak ellenére, hogy elég jól tudok azért, olyan szɑrul ment, hogy még le is rontott 1%-ot az írásbelihez képest.


Köszi a tippeket :)

2015. máj. 29. 18:09
 7/14 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen hatással van rád az alkohol de szerintem nem jó 5let mert blokkolja a memóriát
2015. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én inkább egy rendbullt innék. ha csak 1x iszod attól semmi bajod nem lesz. csak rendszert ne csinálj belóle
2015. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem tartom szerencsés ötletnek. Ha a haverokkal vagy, oldottabb a hangulatod, ezt erősíti az alkohol. A vizsgán azonban eleve stresszelsz, ha ezt megfejeled egy felessel, az izgalmat fogja felerősíteni.
2015. máj. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
végül, mi lett?
2015. jún. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!