Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok linkelni olyan...

Tudnátok linkelni olyan oldalt, amelyen emelt angol kidolgozott szóbeli tételek vannak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most érettségizek és nemcsak angolból, hanem németből is emeltezek, így nincs sok időm tételek kidolgozgatására. Előre is köszönöm!

2015. máj. 16. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Angolból nincsenek kiadott érettségi tételek! Ennyit azért tudhatnál! Nem egy bemagolt szöveget kell felmondani. Tudni kell angolul, és az adott kérdésre, képösszeállításra, vitatémára reagálni.
2015. máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Témakörök azért még vannak és szerintem jobb jártasnak és olvasottnak lenni az adott témákban, mint a szóbelin megtudni, hogy miről is van szó. Nem utolsó sorban, gondoltam, hogy kell hozzá angol tudás is... és az emelt a középszintűre alapszik.
2015. máj. 19. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Nem a középszinten alapszik az emelt, egész más! És nehezebb, mint egy középfokú nyelvvizsga. Nem személyes és hétköznapi témákról kell beszélni, hanem emelkedettekről, filozófiai magasságokban. Ilyenekről, mint az Idő (direkt nagy I-vel), az űrkutatás haszna, a fejlődő országok támogatása, a víz, az írás, gazdasági növekedés vs környezetvédelem, csend és zaj ...
2015. máj. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Érdekes módon ez nincs benne az érettségi leírásban és vannak ismerőseim, akik emelteztek és egyikük sem mondta, hogy az "Idő"-ről vagy hasonló elvont és a hétköznapitól eltérő témákról kellett volna beszélnie... És ez tavaly volt.
2015. máj. 22. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor nekik mázlijuk volt, hidd el, hogy vannak.
2015. máj. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, már ugyan lassan 2 éve, hogy érettségiztem és csak hogy kiábrándítsalak, 90%-os lett az emelt angolom, pedig szóbeli előtt 2 hetet voltam kórházban:D ja és vettem egy kérdések-válaszok középszintű könyvet és wow, tök jól sikerült felkészülni.
2017. jan. 14. 10:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Pontosan melyik mondatommal állítottam, hogy nem tudsz felkészülni rá?
2017. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!