Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diplomamentő program azokra...

Diplomamentő program azokra is érvényes, akik egyetemre/főiskolára járnak?

Figyelt kérdés
Tehát, én most fogom szeptemberbe elkezdeni az utolsó félévemet, de nem tudom, hogy a diplomamentő program nekem is jár, tehát én is igénybe tudom venni? Vagy csak azok, akik már befejezték a főiskolai/egyetemi tanulmányaikat és nem kapták meg az államvizsgájukat nyelvvizsga hiányában?

2015. máj. 30. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen fogalmaz ennek a programnak a honlapja:

"Nyelvvizsga hiányában elsődlegesen a diplomával még nem rendelkező, államvizsgáját hazai felsőoktatásban teljesített, de hallgatói jogviszonyban már nem álló uniós polgárok (természetes személyek) államilag támogatott nyelvi képzésbe vonása a diploma átvételéhez szükséges nyelvvizsga megszerzése érdekében. A támogatás közvetett célja, hogy a diploma megszerzését követően a célcsoport végzettségének megfelelő munkakörben helyezkedjen el.

Jelen pályázat közvetlen célja az államvizsgával már rendelkező természetes személyek nyelvvizsgára felkészítő képzésbe vonása annak érdekében, hogy a képzés végén sikeres nyelvvizsgát tegyenek, és azt követően átvehessék diplomájukat.

A Diplomamentő program a nyelvvizsgára felkészítő képzéseken való részvételt támogatja, B1 vagy a feletti szintről B2 nyelvi tudásszintre jutás érdekében az államilag elismert, általános, középfokú (B2) komplex, vagy írásbeli, vagy szóbeli nyelvvizsga sikeres teljesítéséért."


Vagyis, záróvizsgát/államvizsgát szerzett, de hallgatói jogviszonyban már nem lévő emberek jelentkezhetnek. Így Te nem vagy (egyelőre) jogosult a lehetőségre.

2015. máj. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem..én se mehetek diplomamentőre, mert az államvizsga még min. egy félévet csúszik.

Utána meg szerintem már kifutnék az időből (ugye hallgatói szerződés) és jönne a csekk.

2015. jún. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak akik már megvannak

(abszolutorium, dipl.munka)

2016. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!