Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, német és francia után...

Angol, német és francia után miylen nyelvet érdemes választani?

Figyelt kérdés
Angolból C2-es, németből is C2-es nyelvvizsgám van, franciából csak B2, de már ott is alakulóban van a felsőfok. Az lenne a kérdésem, hogy francia C2 letétele után milyen nyelvet érdemes válsztani?
2015. jún. 3. 19:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a kérdésen miYLen helyett miLYent akartam írni.
2015. jún. 3. 19:27
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Mindenképpen valami keleti ország nyelvét kellene megtanulnod.

Japán;Oroszország vagy Kína nyelveit javaslom.

2015. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Hollan, olasz, spanyol már könnyen menne!
2015. jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
82%

Én a helyedben biztos hogy oroszt kezdenék el tanulni. A kínai is szóba jöhetne akár de az orosz szerintem a legjobb. Csak gondolj bele, akik a mostani orosztanárok már csúnya szóval halnak kifelé, gondolom a miértet nem kell részletezni, és helyükre kevés az utánpótlás. Jogos, nem is olyan kelendő mint 30-40 éve, de az orosz mindig is nagy presztízzsel fog rendelkezni.


P.S.: Le a kalappal. De komolyan. Közelítesz a 3. C2-es nyelvvizsgád felé ez hihetetlen dolog, ritka jó nyelvérzéked, na meg szorgalmad lehet... Nekem egyedül van egy angol C2-m de már ennek is nagyon örülök, viszont így olvasva a te sztoridat csak annyit tudtam először kinyögni hogy "wow". :)

2015. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen! Nagyon korán kezdtem el tanulni párhuzamosan az angolt és a németet, majd 9-ben jött a francia mellé. Hihetetlen mennyiségű sorozatot néztem meg a nyelveken és sokat jártam tanárhoz is, Úgyhogy nem hullott csak úgy az ölembe a három nyelvvizsga, de kellett hozzá a nyelvérzék is.
2015. jún. 3. 20:22
 6/7 A kérdező kommentje:
Meg azért ez a három eléggé alapnyelv. Úgy értev, hogy az emberek nagy része beszéli valamelyik kettőt és sokaknak sikerült a C2-es nyelvvizsga is. Az lehet, hogy nem a három együtt, de valamelyikből biztos. Ha elkezdek japánt vagy kínait tanulni nem látok sok esélyt arra, hogy abból/azokból is meglesz a C2.
2015. jún. 3. 20:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem így hogy Kína gazdaságügyileg megelőzte az USA-t, érdemes lenne azt tanulnod vagy japánt. Nekem is ez a 3 nyelv elsajátítása a célom + japánt tanulni, mert nekem nagyon tetszik.
2015. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!