Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hazai viszonylatban milyen...

Hazai viszonylatban milyen idegen nyelvet érdemes jól megtanulni? (Lent! )

Figyelt kérdés

Angol mellé melyik a legjobb? (portugál, spanyol, német, francia közül)


Az indokra is kíváncsi vagyok.



2014. nov. 11. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Az angol az alap. A többi attól függ, hogy mire akarod használni. Munkaerőpiacon a német. Munkaerőpiacon a portugál, spanyol nem sokat ér sajnos, a francia valamivel hasznosabb, de a németet nem veri.

A négy felsorolt nyelv közül a spanyol a legkönnyebb, szerintem az vagy a francia a legszebb. Portugál is szép nyelv, de szinte semmire sem jó itthon.

Ha nem a munkára kellene, akkor a spanyolt választanám: könnyű relatíve, szép, sokan beszélik.

2014. nov. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez a munkádtól függ! Én pl japánt és angolt tanulnék( az angol az már ugye elvileg megy valamennyire)
2014. nov. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Ezek közül a spanyolt választanám. Angol-spanyol kombinációval az egész világon elboldogulsz:) Az egyetlen "ellenérv" számomra az, hogy én a racionális érvek ellenére olasz-párti vagyok, és inkább amellett döntöttem, mert azt öröm tanulni:))), a spanyol meg "csak" "hasznos" lett volna... Arra meg nekem már ott volt az angol és a német.


A németet már szinte sose használom, a legtöbb hivatalos német kapcsolat esetén úgyis az angol már a "hivatalos nyelv", egyre több német beszél már angolul, nem is tetszett soha valami nagyon... A francia is egye inkább veszít a súlyából... A portugál nagyon hasonlít a spanyolhoz, csak kevesebben beszélik...

2014. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mint írtad az angolt tudod, akkor vedd mellé a franciát.

Itthon is hasznos lenne,mert kevés a frtanár,

de FRO-pedig kimondottan keresik az angol-francia nyelven beszélőket, persze magas szinten , plusz informatika tudás.

2014. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!