Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel érdemes megindokolni az...

Mivel érdemes megindokolni az írásbeli fellebezését?

Figyelt kérdés
Összeségében megvan a 60%, a szövegértés sikerült, ám a levéríráson 2 ponttal lecsúsztam az elvárástól, szóval még 2 pontot kell találni a levélben és megvan az írásbeli. Éppen ezért nagyon gondolkodom az újraértékelésen, mert nem akarom, hogy ezen a pár ponton múlna az egész! Van esélyem a pluszpontokra, ha igen, mivel érdemes ezt megindokolni?

2015. jún. 5. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, amit kifogásolsz a javításban...
2015. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy működik, hogy szépeket írsz és adnak rá pontokat. Fellebbezni akkor lehet, ha hibás a javítás, jogtalanul vontak le tőled pontot. (Máskor is lehet, csak nincs semmi értelme.)
2015. jún. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézessed át egy tanárral és ha van valami amibe bele tudtok kötni, akkor van esélyed. Jófejségből nem adnak +2 pontot.
2015. jún. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor érdemes csak a fellebezés, ha átolvasom egy tanárral és úgy látjuk, hogy lehet találni még benne +2 pontot?
2015. jún. 5. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom minden nyelvvizsgánál így van e, de pl TELC-nél a levélírásnál négyesével osztják a pontot, tehát mind 1, hogy 2 pont hiányzik, abba csak +4-et tudnak találni.

Ha jól emlékszem 1-5ig osztályozzák a nyelvtan, a szókincset és így tovább, majd ezt megszorozzák 4-el. Ezért általában nem is szokott sikeres lenni a felebezés.

2015. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem az a szerencsem, hogy a levelben nem szorozzák, hanem 4 elvárásra adnak max. 3 pontot, szóval ez 12 pontos egy level es 2-tot kellett irni (egy hivatalos es egy barati)
2015. jún. 5. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!