Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki First Class minősíté...

Ha valaki First Class minősítéssel végzett el egy nemzetközileg elfogadott középfokú nyelvtanfolyamot, az átment volna felsőfokú nyelvvizsgán is?

Figyelt kérdés

2015. jún. 7. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
mért ment volna át? Nem azért van alapfok-középfok-felsőfok mert nem ugyanaz a követelmény? ételmetlen a kérdés.
2015. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ismered a First Class megnevezést? A totális teljesítettségre mondják. Ennek megfelelően, gondold át a válaszod.
2015. jún. 7. 22:45
 3/6 anonim ***** válasza:

AZ elsőnek pedig teljesen igaza van. Én angol próbanyelvvizsgán még kb egy éve (amikor kb alig beszéltem angolul), az írásbelin First Class Pass minősítést kaptam. Ez mégsem jelentette, hogy akár a felsőfok is sikerült volna. Élesben is csak októberben mertem megpróbálni.

Ez mindössze annyit jelent, hogy van egy nagyon stabil B2-es tudásod. Ha időt szánsz a bonyolultabb nyelvtanra, a szókincsfejlesztésre, illetve a választékos beszéd gyakorlására, akkor a felsőfok is sikerülhet. De a jelenlegi B2 First Class minősítés nem egyenlő azzal, hogy felsőfokú a tudásod.


(Párhuzam: Ha 11.-ben matekból dicséretes ötöst kapsz, nem jelenti azt, hogy a 12.-es anyagból is átmennél, csak és kizárólag plusz tanulással, gyakorlással.)


Ha viszont egy középfokú nyelvvizsgán elértél 95-100%-ot, akkor ugyanennél a vizsgaközpontnál felsőfokon, a próbafeladatok begyakorlásával és egy kis szókincsfejlesztéssel simán átmehetsz.

2015. jún. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez nem próba-nyelvvizsga volt, hanem valódi nemzetközi középfokú, és a 4 vizsgált részből 3-ban volt ez a minősítése meg az illetőnek. Ezért kérdezem.Mert szerintem nagy eséllyel átcsúszott volna a felsőfokún is.
2015. jún. 8. 10:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem nem ismerem mit jelent, honnan is tudhatnám hiszen 6 éve tanulom az angolt.

Nem ugyanaz a szint. Ha pedig úgy gondolod meg tudod csinálni a felsőfokot hajrá.

2015. jún. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5 Nem. Én nagyon dühös vagyok az illetőre, mert mindenki a felsőfokút javasolta neki (tanárai és én is) de az önbizalomhiánya miatt nem ment felsőfokúra, csak középfokúra.

Felsőfokú 50 ezer Ft-ból meg van, a közép 30-ból. Gyakorlatilag kidobtunk az ablakon 30 ezer Ft-ot. Ez viszont nagyon bosszant..

2015. jún. 8. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!