Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen idegennyelvet tanuljak...

Milyen idegennyelvet tanuljak másodjára, és miért?

Figyelt kérdés

A némettel sosem voltam megbarátkozva, mert a szavak eszméletlen hosszúak, viszont az angolhoz hasonlóan indoeurópai

A spanyolt bár sokan beszélik, és állítólag könnyű is, de európai viszonylatban keveset találkozik vele az ember

A francia a harmadik jelölt, ami azért kedvező mert jövőre jogot fogok tanulni és állítólag ehhez francia kell, azonban a franciában ha minden igaz sok a ragozás, ami nem feltétlen előnyös



2015. jún. 8. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az ismeretlen, gép mögött megbúvó ember aki semmit sem tud rólad a spanyolt ajánlja. Nem értem ezeket a kérdéseket. Miért nem tudjátok megérteni, hogy az életeteket magatok miatt éljétek, ne másoknak. Mi áll hozzád a legközelebb? Melyik az amire azt mondod, hogy teszek bele pénzt és időt? Nehogy már Jóskapista mondja meg mit tanulj.
2015. jún. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nekem sem Jóskapista diktál, csak szeretem meghallgatni az olyan ember érveit, akinek van némi tapasztalata ilyen téren
2015. jún. 8. 21:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Tanulj kínait, garantáltan nem lesznek eszméletlen hosszúak a szavak, garantáltan nincs sok ragozás, és jogászként garantáltan óriási hasznodra lesz, ha végigcsinálod.
2015. jún. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Spanyol. Ha a francián is gondolkodsz, európát tekintve a kettõ szinte ugyan ott van, hiszen azt is csak Franciaországban beszélik. Viszont a spanyol világszerte sokkal hasznosabb.


A másik meg tényleg a kínai, egyre nagyobb igény van rá, de nem beszélik olyan sokan Magyarországon, mint angolt, franciát, spanyolt, ebbõl lehet hasznod.

2015. jún. 9. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, kedves utolsó válaszoló, hogy a franciát CSAK Franciaországban beszélik?
2015. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2015. jún. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A franciat valaszd, mert az ujlatin nyelvek kozul ez a legnehezebb es utana az olasz vagy spanyol sokkal konnyebb lesz.


De szerintem azt a legerdemesebb valasztani amit a legjobban szeretnel, mert ha ugy valasztod a franciat, hogy annyira megsem erdekel de hasznosnak iteled akkor nem fog olyan konnyen menni a tanulasa, mintha szivvel-lelekkel csinalnad, bar ez mindenre elmondhato.

2015. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Bocsánat, hogy rosszul fogalmaztam, tudom, hogy máshol is beszélik a Franciát, de úgy értettem, hogy ha európai viszonylatokat nézünk azzal sem lesz sokkal elõrrébb, mint a spanyollal, hacsak nem pont azt a néhány országot célozza meg a kérdezõ, az utóbbi viszont az egész világra kiterjesztve hasznosabb saját tapasztalataim szerint.
2015. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet azért teszi fel a kérdést, mert nem tud dönteni.

Vagy van pl. három jelölt, de egyet akar választani.


Mennyire biztos, hogy jogot fogsz tanulni?


Jobb lenne azt választani, ami érdekel is valamennyire. :) Ahogy az egyik válaszoló írta: amit szívvel-lélekkel tanulnál.


Szerintem se beszélik annyira a spanyolt mondjuk Mo-n,hiába beszélik a világon egy rakás ember.

2015. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Európában az angol után a német a legkeresettebb. Világ szinten szerintem hasznos még a spanyol ami mellesleg a legkönnyebb nyelv. Francia tényleg nehéz. Akkor már inkább olasz.
2016. júl. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!