Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mirol kellett beszelnetek ecl...

Mirol kellett beszelnetek ecl nyelvvizsgan szobelin? Foleg c1 (felsofokun) de ha valaki kozepezett az is erdekel. Es hogy a szobelin milyen eredmenyt ertetek el es mennyire szigoruak?

Figyelt kérdés

2015. jún. 9. 16:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Angol
2015. jún. 9. 16:55
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még novemberben voltam, igaz, középfokún. De nagyon segítőkész vizsgáztató volt, egész kellemes beszélgetést folytattunk, meg a másik vizsgázó is viszonylag gördülékenyen tudta a magáét mondani.


Egészség témakörben kellett beszélgetnünk, amiről sikerült kicsit a témától eltérve beszélnem, önhibámból. A képes önálló témakifejtésnél pedig lakhelyről volt szó. Nagyváros, családi ház, tanya, stb. Elmondtam a véleményem szerinti előnyeit és hátrányait. Maga a szóbeli ezen részfeladata végül, magam is meglepődtem, 100%-os eredménnyel zárult. A Listening részben vétett egy-két hiba miatt lett egyedül 95% a szóbelim.

2015. jún. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt ment a zold:D utalom az egeszseg temakort arrol mit lehet beszelni?:/ miket mondtal?
2015. jún. 9. 19:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, önhiba alatt arra gondoltam, hogy bele se néztem a témakörökbe, amikről szó lesz. Így nagyon féltem, fogalmam sem volt először, mit mondjak. Igyekszem mindig a saját véleményemet az adott témával kapcsolatban kifejteni (emelt érettségin ugyanezt játszottam el), de van olyan téma, amihez aligha tudnék hozzászólni, még magyarul is. Én amúgy is ilyen kis túlzottan idegeskedős típus vagyok szóbeliknél...


Először próbáltam mindenféle hülyeséget felhozni, ami eszembe jutott. Beleolvastam már "kidolgozott" tételbe más témakörben, amikben banálisan egyszerű dolgokat vesézgettek ki. Az egészség témakörbe ugye a betegségmegelőzés, védelem, kézmosás, akármi is beletartozik, de az ott nem jutott eszembe akkor :D Már nem nagyon rémlik mit mondtam, de még egy olyan mondat is kicsúszott a számon, hogy "Kihez mész, ha beteg vagy...?" Égett is a fejem. Meg hogy honnan szerzed be a gyógyszereid, stb. A másik fél magabiztosabb volt, miatta még inkább úgy éreztem, hogy nagy semmi volt, amit az adott témában el tudtam mondani. Tapasztalatból próbáltam beszélni egy betegségemmel, meg a jövőbeni továbbtanulási terveimmel kapcsolatban, így elég személyessé vált a vizsga.

2015. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen hogy igy leirtad️ de az a lenyeg hogy sikerult meghozza ilyen jol gratulalok utolag is:)
2015. jún. 10. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!