Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy nyár alatt fel tudok...

Egy nyár alatt fel tudok készülni egy telc középfokú angol nyelvvizsgára? (lent)

Figyelt kérdés

Általánosban 8 évig tanultam angolt most 9.-ben emelt szinten tanultam.Jövőre leszek ugye 10.es és októbertbe nyelvvizsgázni szeretnék.A nyelvtani rész megy csak a szókincsemmel van gond.A beszéd az amiben egy kicsit bizonytalan vagyok. Napi hány órát kellene rászánnom hogy sikerüljön.Miket nézzek át,esetleg valamilyen jó könyv?

Ezenkívül online honnan tudom az előző évi feladatlapolat megnézni?

Aki már nyelvizsgázott (telc,középfok) tapasztalatok?

15/l


2015. jún. 10. 19:44
 1/8 anonim válasza:

Én 8. utáni nyáron készültem fel, majd augusztusban nyelvvizsgáztam. (telc, középfok, komplex) Én is ugyanabban a helyzetben voltam mint te, általánosban 8 évig tanultam angolt és a nyelvtannal nem volt gondom, de a beszéd az nem igazán ment.

A telc felkészítő feladatos könyvét vettem meg, ez nagyon jó! Van benne azt hiszem 8 db feladatsor, CD-kkel és megoldókulccsal, ha ezeken végigrágod magad nem lesz gond :)

Szóbelihez az 1000 questions 1000 answers középfokú változatát ajánlom, én ebből készültem és a szóbelim 98%-os lett, valamint az írásbeli részben is tudtam hasznosítani az itt szerzett szókincset.

Ha tényleg rendben van a nyelvtan, akkor sima ügy, csak a szókincsedet kell felhozni, de ahhoz nagyon jó az 1000 Q&A, illetve mindenképp tudnod kell formális levelet írni. Ebben semmi nehézség nincs, csak vannak bizoynos szabályok, amiket be kell tartani.

Én jártam tanárhoz, ami annyiban volt jó, hogy megtanultuk a levélírás szabályait, illetve volt kinek felmondjam a szavakat, meg volt kivel beszélgetni, de ezekkel a könyvekkel egyedül is fel tudsz készülni, ha eléggé motivált vagy. Idén nyáron én is tanár nélkül készülök a felsőfokra, ugyanezen könyvek felsőfokos változatából :)

Ha van még bármi, kérdezz nyugodtan! :) 16/L

2015. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Még annyit kérdeznék hogy a könyven kívül valahol találhatok feladatokat például az interneten?
2015. jún. 13. 19:18
 3/8 anonim válasza:
Szerintem a telc honlapján van fent gyakorló feladatsor, keress rá:)
2015. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A telc honlapján sajnos nincs.Esetleg valahol máshol? És a könyvet hol tudnám megvenni és milyen áron?
2015. jún. 14. 16:09
 5/8 anonim ***** válasza:
2015. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A telces könyvet a vizsgahelyeken veheted meg, vagy rendelhetsz internetről (beírod, hogy telc b2 felkészítő munkafüzet vagy valami ilyesmi és tuti kiadja) árat sajnos nem tudok, de olyan 6000-re saccolnám, 1000 Q&A pedig szerintem bármelyik könyvesboltban kapható, ennek az ára olyan 2500 körül van talán
2015. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jún. 15. 21:39
 8/8 anonim ***** válasza:

simán

egy kf nyelvhez kell kb 600 óra

Neked szerintem van ebből 300

Akkor marad 300

75 szünidei napra elosztva napi 4-5 óra.

2018. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!