Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy használjuk a németben a...

Hogy használjuk a németben a der/die/das-t?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el itthon pár napja a németet tanulni. Rengeteg oldalon kerestem, de egyiken se értettem.

Pl. ha a nő die akkor a lány miért das ha mindkettő nőnemű? és a a die Milch miért "nőnemű"?

Köszönöm ha valaki tud segíteni:)



2015. jún. 16. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni, egyértelmű szabály erre nincsen.
2015. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A németben 3 nem van.


Himnem - DER

Nőnem - DIE

Semlegesnem - DAS


Minden főnévnek van neme. A németben nincs logika,hogy most melyik főnévnek mi a neme,vannak szabályok ,amikpbl ki lehet következtetni,de a szavakat érdemes a névelőjükkel,azaz a nemükkel együtt megtanulnod.


PL : das Brötchen - zsemle. A DAS-t is tanuld meg előtte,így a legegyszerűbb.

2015. jún. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Am egy idő után belejössz,és a szó rögtön a névelővel együtt fog beugrani,nem lesz vészes,csak így az elején gázos. :D

A Das Brötchen a legpontosabban azt jelenti,hogy : A zsemle,de nem kell mindig kimondanod szótanulásnál az A/AZ párost,mert felesleges.

2015. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Van ugyan pár szabály, de igen sok kivétel is:


Pl a növények nagyrészt die, a -chen kicsinyítöképzöre végzödök das, Az igealakkal megegyezöek (essen - enni, Essen - étel) das, a - heit, -keit, -schaft végzödésüek die.


De a legegyszerübb - éppen a sok kivétel miatt - mintjárt a névelövel együtt tanulni a szavakat, az az egyetlen biztos módszer.

2015. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

vannak bizonyos szabályosságok, de azt is meg kell akkor külön tanulni. Itt találsz ilyeneket.

[link]

[link]

egyébként főnévvel együtt meg kell tanulni. A Mädchen pl 2 ok miatt is das-os : 1 , fiatal élőlények das-osak

2:-chen kicsinyítő képzős, azok is das-osak

2015. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

sajna nincs altalanos szabaly, van nehany (pl. minden ung vegzodesu fonev die, meg hasonlok) de ez korantsem teljes koru.


En 9 eve elek Nemetorszagban de neha meg mindig bizonytalan vagyok.

2015. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy sokan azzal próbálkoznak,hogy nem tanulják meg a szavak névelőjét. Ez eszedbe ne jusson,mert a németben pont,hogy a névelőkre épül a rengeteg szabály,tehát ha nem tudod a szavak névelőjét,nem fogsz tudni egy épkézláb mondatot sem összerakni.
2015. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:)
2015. jún. 16. 13:24
 9/12 anonim ***** válasza:

zsömle - s Brötchen


(A -chen miatt seml.nemű)

2018. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Meg a Mädchen is a -chen

miatt -

2018. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!