Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból minimum hány darab...

Angolból minimum hány darab szót kell tudnom társalgási szinthez?

Figyelt kérdés
Jelenleg kb 1500 szókártyát készítettem illetve tanultam meg.
2015. jún. 16. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez változó, a szavak jellegétől függ, meg hogy mennyire fedik le az általános beszélgetési szókincset (pl hiába tanulsz meg 2000 szót a pénzügyből, ha nem tudsz egy kávét kérni). Nem tudom mennyi az optimális, szerintem ilyen 2-2500 körül már azért el lehet lenni, bár én fogalmam nincs, hogy hány szót tudok.
2015. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem így mérik. Társalgásnak minősül az is ha van egy 200 szavas szókicsed amivel bemutatkozol, mesélsza szüleidről ilyesmik.
2015. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Illetve nyilván a megfelelő nyelvtani ismeretek is kellenek hozzá, tudd alkalmazni az igeidőket, passzívot, függőbeszédet, vonatkozói mondatokat, gerundot stbstb
2015. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Egy másik kérdés nyelvtanba sok időt kell szerintetek fordítani?

Hiszen a kisgyermek is előbb tanul meg beszélni mint a nyelvtan tanulni.


Vagy inkább fordítsak,beszéljek más angol nyelvű emberekkel,nézzek angol nyelvű feliratos videókat stb.

2015. jún. 16. 22:03
 5/15 anonim ***** válasza:
5-10 ezer
2015. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Középfokúhoz kell 10 ezer körül.
2015. jún. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Alapfokú könyvekben általában nagyjából 2000 szó szokott lenni, az már elég ahhoz, hogy egyszerű nyelvezettel, tűrhetően tudjál társalogni nem speciális témákról, és másokat is megérts, ha nem nagyon bonyolultan szólnak hozzád.


Tízezer szóval már újságot is gond nélkül tudsz olvasni, az teljesen más szint.


Persze ahogy az első mondta, az is fontos, hogy jól legyen összeválogatva az a 2000 szó, mert ha tele van kevésbé fontosakkal, akkor sokat nem fogsz érni a szókincseddel.

2015. jún. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 savanyújóska ***** válasza:
Olvas angolul, ami érdekel, az is nagyon sokat dob, és igen, a feliratos dolgok mindig jók, sőt egy idő után olyan dolgokat is felfedezhetsz filmekben, amiket eddig nem. (Pl. Trónok harcában angolul igen vaskos és jellegzetes akcentusok, vannak, attól függően ki honnan jött.)
2015. jún. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2015. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10 ezer körül van a középfokú
2015. jún. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!