ÖSD nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

A célom az, hogy jövő ilyenkorra letegyem belőle a C1-et.

Jelenleg csak egy német középszintű érettségim van.

Először a B1 vagy B2-t kellene, vagy rögtön a C1-t?

Hogyan tudnék rá felkészülni?



2015. jún. 24. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem először a B2-őt kellene megpróbálnod, ha középszintű érettségid van eddig. A középszintű érettségi kicsit könnyebb, mint egy B2 nyelvvizsga. Így először azt tenném le, mondjuk ha rákészülsz akkor fél éven belül. Aztán ha sikerült a vizsga, akkor még fél év tanulással a C1-et is megpróbálhatod. Én tegnap voltam írásbeli C1-en és holnap lesz a szóbelim :) Fél évet készültem rá, nem túl intenzíven mert mellett dolgozom is, de heti 1-2-szer mentem tanárhoz és csinálgattam házi feladatot is, de nem minden nap, csak heti 3-4x.

Sok sikert kívánok majd!

2015. jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csináld meg a B2-t. Nem nehéz, szerintem ez a legkönnyebb nyelvvizsga, mert még a szóbelin is használhatsz szótárt. Legjobb tanfolyamon felkészülni a levél miatt, mert ott kapsz kész mondatokat, amiket a vizsgán fel tudsz használni, sőt azokat fel is kell, mert van egy panasz levél is. A tanfolyam hasznos a vélemény írás miatt is. Egyébként többféle könyv van amiből fel tudsz készülni. A feladatok jól begyakorolhatóak, a hallgatás nem mindig érthető rendesen, de ha vizsgán magnó mellé ülsz akkor nem lesz gond.
2015. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!