Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak angol nyelvvizsg...

Hogy tanuljak angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Módszereket, tippeket szeretnék kérni tőletek. Még nincs kitűzve a dátum, hogy mikor szeretnék nyelvvizsgázni,de szeretnék már most elkezdeni gyakorolni, hogy később már a vizsga előtt ne kelljen olyan sokat. Köszönöm. 13/L

2015. jún. 22. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még. Ne nyelvvizsgára tanulj, hanem angolul tanulj! Aki tud angolul, annak meg majd egy kéthónapos vizsgatréning után sikerül a nyelvvizsgája. Olvass bármit, ami érdekel, pld graded reader-eket, nézz filmeket, írj naplót, de a tanároddal nézesd át, próbálj meg angolul gondolkozni illetve ha van kivel, beszélgetni. A netes chatfórumokat nem annyira ajánlom egy 13 éves lánynak, nem lehet tudni, ki rejtőzik a nickname mögött.
2015. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyelvvizsga tipikusan az a vizsgaszituacio amire nem kozvetlenul elotte tanulsz, hanem folyamatosan orarol orara.
2015. jún. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Első válaszoló, én is így gondolnám, de már 3 éve Angliában élek, és angol iskolában tanulok. Ezzel már nincs gond, tudok eleget. Bocsánat, ezt elfelejtettem leírni.
2015. jún. 23. 08:26
 4/6 anonim ***** válasza:
én soha nem tanultam angol nyelvvizsgára. Angolul tanultam, először a nyelvtant, aztán kifejezéseket és szavakat, rengeteg filmet, show műsorokat néztem, amerikaiakkal chat-eltem stb. Ha valaki tud angolul akkor egy nyelvvizsgát meg tud csinálni. Elolvasol egy szöveget, ha megérted akkor tudsz rá válaszolni, ha valóban tudsz angolul, akkor egy levelet is meg tudsz írni, szóbelin pedig megérted a magnón meghallgatott szöveget, amit kérdeznek arra tudsz válaszolni, vagy egy képről tudsz beszélni. Sokan azzal rontják el hogy csak a típus feladatokra mennek rá, és ha valahol használni kell a nyelvet akkor gáz van, mert az már nem megy, mert a típus feladatokat nem tudja használni beszédhelyzetben. Szerintem arra menj rá hogy minél több szót, kifejezést ismerj, olvass sokat angolul hogy minden területen hozzá tudj szólni a dolgokhoz. Ha ez meg van, röhögve megcsinálod a nyelvvizsgát, mellé pedig egy valós, használható nyelvtudásod lesz, nem pedig csak egy papír.
2015. jún. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. jún. 23. 10:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha 3 éve angliában élsz, nem lesz gond. Nemzetközi vizsgát tegyél, nekem 2 év Írország után röhögve ment az IELTS 7.5-re. Gyakorlatokat találsz hozzá a neten, hajrá! :)
2015. jún. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!