Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azt hogy fejezzük ki angolul,...

Azt hogy fejezzük ki angolul, hogy nekem kell valami? (valamilyen tárgy kell nekem pl. egy autó kell nekem és még ezt feltételesben, hogy egy autó kellene nekem)

Figyelt kérdés
2015. jún. 24. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
I need a car
2015. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kellene itt végül is ugyanaz, mint a kell, csak bizonytalanabb. Nincs szó feltételről.
2015. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vree ***** válasza:

need


Valójában fordítva a legjobb gondolkodni: hogyan mondanád, ha valami nagyon-nagyon kell? Ilyenkor használhatsz mondjuk egy "must"-os formulát. pl:


I need a car.

I have to get a car./I must have a car.


I need to go to the wedding.

I must go to the wedding.


I need to pee.

I must pee.


-> a need közelebb van a kellENéhez alapból (valami kéne/szükséges, de nem feltétlenül sürgős/életbevágó), segédigeként is használják így, míg a must (belső kényszer) vagy a have to (külső kényszer) a jellemző arra, ha valami "muszáj", mindenáron elérendő.

2015. jún. 25. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!