Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc nyelvvizsgáról tapasztala...

Telc nyelvvizsgáról tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

2015. jún. 26. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Végtelenül könnyű volt. Előtte 2 másik nyelvvizsgán is voltam, ECL-en 50% körüli eredményt értem el, egy kicsivel később ITK Origo-n 15%-t, és utána a TELC sikerült közel 80%-ra. Életszerű feladatok, reális kérdések, könnyű volt összességében. Nem azért, mert nem kellett hozzá tudni a nyelvet, hanem azért, mert nem kérték a csillagokat. Az origo nagyon gáz írásbeli volt, csak lestem a szöveget, az ECL hallásértésen meg a röhögésen kívül semmit nem tudtam kivenni a felvételből. Utáltam.
2015. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszy a választ, hasznos nagyon :)

A szóbelije milyen?

2015. jún. 27. 08:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az volt életem első szóbeli vizsgája, amin nem izgultam. Egy másik csajszival kerültem párba, sosem láttam előtte, de nekünk kettőnknek kellett ismerkedni, adott témákról beszélgetni. Tök laza volt, és én is. Volt felkészülési idő is, egyedül egy külön szobában, ahol megkaptam a feladatokat és volt időm jegyzeteket készíteni és átgondolni, miről szeretnék beszélni. Nem tudom, mennyi idő volt, de kb. negyed óra. Tök jó volt, kész tervekkel mentem be. Ismerkedtünk, beszélgettünk és kijöttünk. A tanárok, akik bent figyeltek, nem szóltak bele, csak irányítottak, hogy kb. mikor van vége egy -egy feladatnak, mi meg eldumálgattunk a magunk szintjén a csajjal. Néha visszakérdeztünk egymástól, hogy mit-hogy értett a másik, ha épp nem ismertünk egy szót, de kb. mint ha a barátnőmmel dumálgatnánk egyet délután :) Ha jól emlékszem én egy motoros képet kaptam, ő meg egy autósat, és akkor arról beszélgettünk sokat, hogy mennyire jó dolog motorozni. Neki a kocsi mellett kellett érvelnie, nekem meg ez jutott. De teljesen laza volt, semmi stressz. A tanárok meg mosolyogtak végig. Bőőőőven meg lett :)
2015. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményt, most kicsit megnyugtattál, a szóbelitől valamivel jobban félek... :/ :)
2015. jún. 27. 12:21
 5/6 zsofi24 válasza:
100%
TELC-en nem is kell képről beszélni, nem értem milyen motoros/autós témáról ír a hozzászóló:)
2015. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszy :)

Neked, hogy ment a szóbeli??

2015. jún. 28. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!