Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cambridge CAE nyelvvizsgával...

Cambridge CAE nyelvvizsgával kapcsolatban tapasztalat valakinek? Esetleg más, nemzetközileg ismert nyelvvizsga típus, C1 szinten?

Figyelt kérdés

Letettem egy ECL középfokú nyelvvizsgát még tavaly, amelyből az írásbeli ugyan "csak" 77% lett, a szóbeli 95%. Idén emelt szinten érettségiztem belőle, 78%-os eredménnyel.


Azon gondolkodtam, hogy mivel külföldre tervezek menni (továbbtanulási tervek kapcsán is, bár nem elsődleges cél az angol nyelvterület), érdemes volna-e letenni egy Cambridge C1-et, vagy esetleg egy TOEFL vagy IELTS nyelvvizsgát? Találtam néhány felkészítő könyvet a Cambridge-hez, mert úgy vélem, a levélírási képességeim némi fejlesztésre szorulnak még, valamint a szókincsemet is bővíthetném bizonyos irányban. (Internetes kalkulátorok szerint nagyjából 14 000 szót ismerek, de a megbízhatóságában kételkedem... [link]


Akiknek van tapasztalata az említett nyelvvizsgákkal, megköszönném, ha leírná. Illetve, véleményeket is szívesen fogadok. Megérné-e? Munkavállalásnál mennyire szempont egy nemzetközileg is "elismertebb" nyelvvizsga? Illetve, felsőoktatásban való (esetleges) részvételhez melyik volna célszerűbb?



2015. jún. 26. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Továbbtanuláshoz szinte mindenhol az IELTS-et kérik, legalábbis amiket én nézelődtem, ott ez volt az elvárás. Én még nem csináltam felsőfokot angolból, de tervben van, párom viszont a Cambridge-eset csinálta, de úgy, hogy ő előtte egy évig kint lakott Manchesterben, folyékonyan beszélt angolul, mikor visszajött, eljárt a tanfolyamukra is a nyelvvizsga előtt. Meglett neki, de elmondása alapján nagyon nehéz volt.
2015. jún. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Még megfontolom.

2015. jún. 27. 07:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz, de rengeteg gyakorlással, olvasással, film/ videónézéssel megcsinálható. Ha pluszban még tanárhoz is el tudsz járni, az szuper. De ha csak ilyen napi fél órát tudsz rászánni, akkor nem lesz meg egy hamar. Minimum 2-3 óra aktív tanulás. A neten vannak fent Cambridge vizsgakönyvek, tölts le egyet, csináld meg, aztán meglátod, hogy mennyire 'doable' számodra. Munkavállalásnál külföldön előny a Cambridge, itthon az alultájékozott HR-esek nem hinném, hogy ismerik. Felsőoktatásba viszont tényleg az IELTS-et kérik.
2015. jún. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt vedd figyelembe, hogy a CAE úgymond "örökké" megmarad neked, az IELTS viszont csak pár évig érvényes, utána ismételni kell ha még mindig szükséged van rá. Véleményem szerint a CAE könnyebben teljesíthető, mint az IELTS. Attól is függ, hogy melyik országba mész. Ha Angliába, mindenképp a CAE-t javaslom, ha Amerikába, akkor viszont a TOEFL-t részesítik előnyben.
2015. szept. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!