Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelvhez gyakorló...

Francia nyelvhez gyakorló oldalak/könyvek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért írok, mert szeretném francia nyelvből a hallgatást főleg, de az írást és a nyelvtant is gyakorolni. Abszolút kezdő vagyok A1-A2 szintes tankönyvet kezdtünk el szeptemberben, és heti 4 óra franciánk volt, és nem vettük végig a könyvet. Valamint az évnek kb a felééig nem annyira érdekelt a nyelv... nyelvis voltam, és az angolra gyakoroltam, és a francia az elején eléggé nehéznek bizonyult.

Ám a félévkor megjött a kedvem a második nyelv tanulásához is, és vettem egy tankönyvet: Vida Enikő: Le nouvel allons-y! (A1-A2) Ez sokat segít, bár még csak a 2. uniténál tártok. Ebben is sok feladat van, valamint hanganyag is, mert kaptam hozzá cd-t. Mégis szeretnék gyakorolni többet, de nemigen tudom, hol és milyen könyvből/oldalról tudnék fejlődni.

A következő év májusában szeretnék középfokú nyelvvizsgát tenni francia nyelvből. Ezért lenne fontos, hogy ezen a nyáron felfejlesszem a nyelvtudásom minimum b1-es szintre.


Aki tud ajánlani honlapokat, tankönyveket, vagy esetleg olcsó nyelvtanfolyamokat - ahol hozzáértő, alaposan tanító oktatók dolgoznak -, kérem, írjátok meg kommentben! Köszönöm előre is!



2015. jún. 26. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan beszélnek a Duolingo ellen, de szerintem begyakorlásnak nagyon jó kis program.
2015. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Mi a gond a duolingóval, amiért nem szeretik sokan?
2015. jún. 26. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen kis mondatokat ad kontextus nélkül (A teknős rizst eszik, a teknősök rizst esznek...:D), meg a beszédkészséget nem fejleszti. De szerintem egyéni gyakorlásnak kiváló.
2015. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ez nagy :D Köszi, szerintem sokat fog segíteni, mert az alapokat kell lefektetnem. Ha tudtok még ajánlani valamit, akkor kérlek osszátok meg velem :))
2015. jún. 26. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előbb még ki volt emelve a kérdés,de aztán amire válaszolni akartam,már nem volt.

Na szóval gondolkoztam ,és eszembe jutott :

Amelyik könyvet írtad,abból tanulok én is. A Vida Enikő féléből.

Az Allons-y 1. könyv hátulján van a következő :


"Az itt szerzett ismeretek elmélyítésére és gyakorlására ajánljuk a szerző, Vida Enikő Impeccable ! 650 francia nyelvtani feladat című tankönyvét. "

2015. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! Tudok arról a könyvről, de csak b1-b2 szinten van, nem a1-a2
2015. júl. 2. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!