Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsga lenne a...

Melyik nyelvvizsga lenne a legjobb? BME? Euro? Corvinus?

Figyelt kérdés

Három éve tanulok itt a gimibe angolt intenzíven. Most érettségiztem. Az írásbelim 91 százalékos lett, a szóbelim 100. Az írásbelin belül is a hallott szövegértésnél vesztettem el jelentős pontot. Egyet vesztettem az olvasott szöv. ért. -ben, hármat a levélen és a nyelvhelyesség hibátlan lett.

A tanárunk azt mondta most már induljunk nyelvvizsgázni.

Corvinus próbamyelvvizsgát csináltunk, ahol nekem nagyon rossz lett a hallott szöv értem, de az összesített (még ezzel is-bár tudom, hogy azon megbuktam volna) 85 százalék lett.

A corvinus jelentkezési határidejéről lecsúsztam (a nyárira)

A volt tanárom a BME-t javasolta, de az osztálytársam azt mondta, hogy az nagyon nehéz + nincs benne nyelvtan szóval marad az euro. Vagy mégis jobb lenne a BME? Tapasztalatok?



2015. jún. 28. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Én anno németből voltam így, hogy nem ment a hallás értés annyira. Pannon vizsgára mentem, és ott végül is sikerült az a része is 55%-ra, azt tudom ajánlani, ha esetleg szóba jöhet az is.
2015. jún. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A BME teljesen korrekt, egyébként van kétnyelvű változata is, ha neked az szimpatikusabb, de teljesen fölösleges, ha az írás- és olvasáskészséged jó, mert az úgyis az írásbelihez számítana. Aki rendesen tudja a nyelvet, úgy felkészült, hogy ne csak éppen átcsússzon, annak nem különösebb megpróbáltatás a nyelvvizsga, bármelyikre megy is. Ha a hallás utáni értés megy nehezebben, akkor azt kell még fejleszteni, méghozzá úgy, hogy a feladat rendes megoldása és lepontozása után a hallgatással párhuzamosan olvasod a szövegkönyvet is, beazonosítod, mit nem értettél, majd újrahallgatod szöveg nélkül. Hozzá fog edződni a füled. A próbavizsgán hallgatásból nem értél el 40-et se? Mert csak akkor nincs meg a vizsga, de a társalgással kiegyenlítheted 60-ra, ha az meg jobb lett. Mindenesetre még készülj. Egyébként az euro is jó, de ott meg párosan kell szóbelizni.
2015. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Most komolyan, mire kell a nyelvvizsga? Nemzetközi viszonylatban a legjobb a TOEFEL, IELTS, Cambridge. Aki valóban jól tud angolul, az ezeken is. Külföldi tanulmányokhoz is ezeket kérik. Könnyű nyelvvizsga max arra jó, hogy az ember plusszpontot kapjon felvételin vagy megkapja a diplomáját.
2015. jún. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én euron voltam, szerintem nem volt nehéz. itt sincs külön nyelvtan, hanem a szövegalkotás részből nézik azt is. a honlapjukon van fent próbafeladatsor, meg ingyenes online felkészítő, nézd meg azokat, hátha az segít dönteni.

én a BME-t egyáltalán nem ismerem, arról nem tudok nyilatkozni..

2015. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Nekem + pontot fog érni az egyetemi felvételin. Ezért kell, meg, ha már megtanultam, akkor csak legyen már róla papírom is.
2015. jún. 30. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!