Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Argentínában használt...

Az Argentínában használt spanyolt mennyire fogadják el nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
Gondolok itt főleg a vos-ra, és az ehhez járó igeragozásra vagy olyan szavakra, amiket az argentinok használnak. Meg persze az akcentusra, pl zs-zés a két l-nél.
2015. jún. 28. 20:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nyelvvizsgafüggő, de szerintem spanyolországit várnak el. Viszont ha következetes vagy, és egyébként nyelvtanilag helyesen beszéled a nyelvet, akkor szerintem nem lesz gond. Én chilei ismerősömtől tanultam spanyolul, úgy mentem középfokúra. Előtte mondták nekem, hogy nyelvvizsgán a spanyolországi spanyolt várják el, úgyhogy igyekeztem azt használni. Arra nagyon odafigyeltem, hogy a T/2-nél spanyolországi ragozás szerint ragozzak, de egyszer véletlenül becsúszott egy chilei szó (már nem emlékszem, mi volt), amire a spanyol anyanyelvű vizsgáztató rákérdezett, hogy az mi, mert ő se ismerte. Erre kicsit megijedtem, de elmagyaráztam neki, hogy ezt Chilében használják, és megmondtam neki a jelentését. Féltem, hogy emiatt a baki miatt nem lesz meg a vizsga, de végül meglett.
2015. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!