Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb német B2...

Melyik a legkönnyebb német B2 középfokú nyelvvizsga, amin mindenki átmegy?

Figyelt kérdés
Tavalyelőtt a pannonnal próbálkoztam és nagyon megszívtam! Diplomám miatt kéne a papír!! Ti mit ajánlotok?
2015. jún. 28. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Ugye ezt nem kérdezed komolyan? Ha lenne ilyen, akkor mindenki arra jelentkezne.
2015. jún. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de igen! amúgy meg a kérdésre akarok választ kapni, nem az újabb cimmogást hallgatni egy újabb kedves névtelen szerzőtől....
2015. jún. 28. 21:38
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Normálisan szoktam válaszolni, de buta kérdésre buta válasz. Ezt azért írom, mert a kérdésedre nincsen válasz. Minden nyelvvizsga típus másra helyezi a hangsúlyt (nyelvtan, szövegértés stb), így neked kell tudni, miben vagy kiemelkedőbb és annak megfelelő nyelvvizsga típust kiválasztani. Ergo neked az lesz a könnyebb (amin ugyan úgy meg lehet bukni).

Szóval elkezdhetem itt ajánlgatni, hogy szerintem mi a jó, de te azzal nem leszel előrébb, mert ezt neked kell kitapasztalni. Mintha valaki azt kérdezné nehéz-e a matematika...

2015. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Nincs ilyen pont azért, hogy az ilyen idiótáknak ne legyen nyelvvizsgája. :D
2015. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

erről ennyit. Ha nem vetted volna észre( amit erősen kétlek) a matematika kötelező érettségi tantárgy, amin mindenkinek túl kell esnie, a nyelvvizsgát meg csak azért erőltetik a diplomához is, mert évek óta nagyon alacsonyan van az ország idegen nyelvtudása és emiatt már nem tudnak mit kitalálni, hogy feltubózzák. Ezért is keres boldog-boldogtalan könnyebb megoldást, meg a cigány, és eszperantó nyelveket helyezik előtérbe.....

Tudod ki foglalkozna ezzel, ha nem lenne kötelező, és csak úgy hobbiként menne be tanulni.....

2015. jún. 28. 21:53
 6/11 A kérdező kommentje:

kisfiam, attól, hogy én idióta vagyok, meg nem lesz feldobva a szexuális életed!


pedig olyan erotikus hangokat hallasz, amikor ezt olvasod..... biztos b**** a füledet a véleményem

2015. jún. 28. 21:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 A nyelv is egy kötelező érettségi tantárgy, így a te érvelésed kb mehet a kukába, mert ez nem releváns. Mert ettől még mindig megkérdezheti bárki, hogy a "Matematika nehéz?", és erre ugyan azt válaszolnám: döntsd el magad, mert ez olyan dolog, hogy ki kell tapasztalni.

Nem szoktam egyáltalán itt lehordani senkit, így csak azért téged sem foglak. De hiába várod tőlünk a csodát, adhatok választ, de azzal lehet ugyanúgy megszívod. Nem csak te küzdesz a nyelvvizsgával, de ne ilyen formába tedd.

2015. jún. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"a nyelvvizsgát meg csak azért erőltetik a diplomához is, mert évek óta nagyon alacsonyan van az ország idegen nyelvtudása és emiatt már nem tudnak mit kitalálni, hogy feltubózzák. Ezért is keres boldog-boldogtalan könnyebb megoldást, meg a cigány, és eszperantó nyelveket helyezik előtérbe..... "

Így van! Már boldog-boldogtalan bejut az egyetemre és kétségbesetetten küzd, hogy el is végezze. Ha tudja. Valóban nagyon alacsony szintű a magyarok nyelvtudása. Tisztelet a kivétlenek. És ez különösen azok körében szégyen, akik diplomát szeretnének egy felsőoktatási intézménytől. Ha már ők sem képesek egy középfokú nyelvvizsga letételére, akkor nem is csodálom, hogy sokan reménytelennek tartják a helyzetet. Megjegyzem, én mint lenézendő okj-s, már a technikum első évében, első nekifutásra megszereztem.

Csak azt tudom mondani, hogy aki diplomát szeretne, annak illik legakább egy nyelvből nyelvvizsgát is szereznie. Mint a legtöbb európai egyetemen általában. Felsőfokú műveltséghez hozzátartozik. Mint általánosban az ének, középsuliban a rajz. Ha tetszik, ha nem.

2015. jún. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 Egyetértek veled, egyetlen dolog, ami azért nem stimmel: "Megjegyzem, én mint lenézendő okj-s, már a technikum első évében, első nekifutásra megszereztem." - Totál független a technikumtól és az OKJ-től, de még az egyetemtől is. Nyilván, oké, hogy kell egy diplomás emberhez, de ezzel te lenézed azokat akik nem első nekifutásra pl egyetem végén szenvednek vele. Ez annyi mindentől függ (milyen nyelvoktatást kaptál a múltban - ha kaptál, milyen tanártól, mennyire vagy fogékony rá, mennyi időt sikerült szánni rá a szabadidődből stb) és pont nem azoktól amiket te felsoroltál.
2015. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Keress neten mintafeladatokat, és amelyik a legszimpatikusabb neked, próbáld meg azt. A szóbelit az origónál ajánlom, szerintem korrekt. Viszont az írásbeli rész nagyon a nyelvtan körül forog. A te nyelvi szintedtől függően nézegesd a Telc-et vagy a BME-t, hátha valamelyik típus közelebb áll hozzád.


Sajnálom, hogy eddig nyelvvizsga nélkül maradtál. Épp ezért én nem is engedném, hogy valaki továbbtanuljon nyelvvizsga nélkül. Minek szenvedni az egyetemi évek alatt egy nyelv megtanulásával, hogyha a középiskolában évek állnak az ember rendelkezésére, hogy elsajátítson legalább egy idegennyelvet.


U.i. olyan nyelvvizsga nincs, amin mindenkit átengednek, először fel kell mutatni valamiféle tudást. A nyelvvizsga sikerének titka, hogy gyakorold be a mintafeladatokat. (Például ha a BME írásbelijét választod, akkor ajánlom hozzá a Nagy BME nyelvvizsgakönyvet, vagy ha az origót, akkor a Nagy Origó nyelvvizsgakönyvet.)

2015. jún. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!