Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy megy a középfokú (B2)...

Hogy megy a középfokú (B2) szóbeli nyelvvizsga az origónál?

Figyelt kérdés
Augusztusban szeretnék menni, és segítséget szeretnék kérni. Leírnátok a menetét és a tapasztalataitokat? (Mire adják a legtöbb pontot? Mennyire részletes kell legyen a bemutatkozás? Téma kifejtés van, vagy kérdések mindenből? Milyenek a szituációk? A képleírás résznél mennyit mondtál a képről? stb...) Továbbá megköszönném ha leírnátok az eredményeiteket is. Minél több választ várok és megy a zöld kéz mindenkinek! ;) 16/L

2015. júl. 2. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én majdnem két éve voltam,nálam így nézett ki:

Bementem, köszönés,hellyel kínálnak,elfogadom. Megkérdezik,ki vagy,mutatkozz be röviden (név,honnan jöttél, hány éves vagy, hol tanulsz,alap dolgok,ugyanis kevés időt adnak erre.) Ha jól emlékszem,ez után jött a témakifejtés, itt erre pontosan nem is emlékszem,hogy mi volt, de a lényeg,hogy adott témáról kb 3 percig kell majd beszélni, persze belekérdezgetnek néha,hogy társalgásszerű legyen, de nem vészes. Utána húztam két képet, neked kell rájönnöd,hogy itt melyik témára is akar rávezetni a dolog,arról beszélni, itt nem nagyon kérdeztek (legalábbis engem :D De szerintem itt hagyni fogják,hogy beszélj,de persze ha elakadsz,segítenek,kedvesek szoktak lenni szóbelin.)Nem igazán néztem az időt,de szerintem itt is kb 3 percet beszélhettem :D A szitut a képpel együtt húztam,de csak a képleírás után mutatták meg,mi is az,én azt kaptam,hogy külföldi ismerősömet vittem állatkertbe,mondjak el neki mindent a belépőárakról,kedvezményekről,mikor érdemes nézni,mit nézzünk meg,mik a személyes kedvenceim,stb stb. Max. 15 perc az egész,szóval igazából mire felfognád,hogy mi is van,már vége. Nálunk 5 emberenként rakták ki az eredményeket,én voltam az utolsó,szóval vártam egy kicsit,megnéztem a pontjaimat és utána mehettem haza :D A pontok azt hiszem így néznek ki: Kommunikatív érték 25 pont, szókincs 15, nyelvhelyesség 10 és ugye a magnó ami 20 pont :D

És nekem 87% lett, elégedett voltam magammal :D Bocsi,kicsit lyukas az agyam,lehet valamit kifelejtettem, de ezek a lényeges dolgok, remélem segíthettem >.< Sok sikert! :D

17/L

2015. júl. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van még kérdésed,nyugodtan írj amúgy, megpróbálok majd ott kicsit részletesebben és pontosabban fogalmazni. ^^(így átolvasva lehet néhol kicsit zavaros lett az előbbi válaszom,ne haragudj emiatt,általában összeszedettebb vagyok >.<) Szerintem nem nehéz a szóbeli,én ajánlani tudom csak, kedvesek és szimpatikusak voltak a vizsgáztatók,sok sikert előre is!

17/L (előző :D)

2015. júl. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is hasonló volt mint az első válaszolónál.

Amint belépsz a terembe már csak idegennyelven beszélj.

Bementem, hellyel kínáltak, elfogadtam, leültem. Elém tettek egy papírt, amin az adataim voltak, megkértek, hogy vegyem elő a személyimet, és ellenőrizzem le az adataimat.

Majd két kupac papírra mutattak. Az egyik kupacból, a képes kupacból két lapot kellett húzzak, és gyorsan választanom, hogy majd melyikről szeretnék beszélni. Amelyiket választottam, azt a vizsgáztató hölgy eltette későbbre, amit meg nem választottam visszatették a kupacba a felelet végén. A másik kupacból csak egyet kellett választanom. Ez a szituációs kupac volt. Ezt még elolvasni sem engedtek, egyből oda kellett adnom nekik.

Majd megkérdezték, hogy beleegyezek-e, hogy diktafonra vegyék a feleletet. Érdemes beleegyezni, mert ha később fellebbezni szeretnél, akkor csak így van egy nagyon halvány esélyed.

Ekkor elkezdődött a vizsga. Bevezetőkérdések: ki vagyok, hol lakom, mit csinálok a szabadidőmben stb. Nem érdemes várni, hogy kérdezgessenek, inkább gyakorolj be előre egy bizonyos tematikát, amely szerint be fogsz mutatkozni. Nálam ez a bevezető beszélgetés a szokásos 3-5 perc helyett 7-8 percig tartott. Látták, hogy élvezem, és hogy kommunikatív vagyok, ezért hagytak kibontakozni.

Ezután a kezembe adták a vizsga elején általam kiválasztott képet, arról meséltem kb 10 mondatot, majd feltettek 1-2 kérdést a képpel kapcsolatban és léptünk is tovább a szituációra. Adtak kb 1 percet, hogy átolvassam és átgondoljam a feladatot, majd 3-4 percig beszélgettünk az adott szituációról.


Annyit hozzáteszek, hogy egyszerre két vizsgáztató van bent. Az egyik társalog veled, a másik csak csendben pontoz.


Az én feladataim ezek voltak:

Képleírás: egy kislány és az apukája főzőcskéztek. Erről szóltam pár mondatot, majd megkérdezték, hogy furcsállom-e, hogy nem az anyukával főz a kislány. Én meg mondtam, hogy nem, mert a férfiak inkább hobbiként tekintenek a főzésre, meg az is lehet, hogy az apuka egyedül neveli a kislányt stb-stb.

Szituáció: Németországban összefutok egy német ismerősömmel, aki nyíltan közli velem, hogy rosszul nézek ki, el kellene mennem orvoshoz. Meg kellett kérjem, hogy ajánljon egy helyi orvost. A beszédpartner ekkor felajánlja, hogy elkísér, és meg kellett beszélnünk egy közös időpontot is.


A vizsgáztató hölgy végig nagyon kedves volt, ha esetenként elakadtam, akkor kisegített. Mindennek a kulcsa, hogy mosolyogj, vágódj be náluk, és mutasd azt, hogy te önszántadból jöttél ide, és nagyon élvezed, hogy idegennyelven társaloghatsz. :)


Nekem összességében 92% lett a szóbeli rész. Sok sikert kívánok!

2015. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Én most voltam nemrég az Origo szóbeli nyelvvizsgáján,és kb így volt:

Amikor bemész,először elkérik a személyidet,majd megkérnek arra,hogy mutasd be magad pár mondatban.Itt kb. mindenre kitérhetsz:család,barátok,lakhely,hobbi,szabadidő,álmok,tanulmányok,végzettség,amit csak akarsz!És ha például a te kedvenc hobbid a futás,de nem jut eszedbe,hogy hogyan van angolul,akkor sem kell beparázni,mondj valami mást,nem feltétlenül kell,hogy igaz legyen,csak legyen kreatív és helyes nyelvtanilag.Nekem néha belekérdeztek,hogy ez miért és hogyan,de azok nagyon egyszerű kérdések,nem kell tőlük tartanod.;)Aztán húzol két képet,és azok közül választanod kell.Én egy olyan képet húztam,ahol egy vízesés volt,és körülötte turisták.Az itt húzott képeknél sok témára tudsz kitérni,ami csak erre a képre vonatkozik,én például az utazásról beszéltem.Ja,és legyen benne valami személyes tapasztalat azzal a témával kapcsolatban.Azután húzol egy szituációt.Nekem az volt,hogy egy barátod felhív,hogy menj el vele egy buliba,de neked nagyon fontos munkád van valamint programod is az estére.Itt muszáj kitartanod a véleményed mellett,arra kíváncsiak,hogy tudsz e mellette érvelni.Ha azt végkép nem fogadja el,akkor dobj fel egy másik ötletet.A legtöbb pontot a kommunikációs értékre adják,ez csak annyi,hogy mennyire jól kommunikálsz,ez 25 pont.Majd van a szókincs,az 15 pont,ez se nehéz.Végül a nyelvhelyesség,10 pont.Erre egész idő alatt nagyon figyelj.A magnó jól érthető volt,mert hangfalakból ment,csak ne engedd,hogy bármi is elterelje róla a figyelmedet,és minden információt raktározz el az agyadban,mert nem kapsz időt jegyzetelésre,csak egy 1 perces és két 3 perces szünetet.Na meg ha tudsz a magnó közben írogatni valamit.Nekem még csak a beszédemnek lett meg az eredménye,az 87%-os lett,így a magnónál elég lesz a minimum 8 pont,ami szerintem megvan.:)Előre is sok sikert a nyelvvizsgádhoz!

2015. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!