Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy könnyű az angol nyelv megtanulása, amikor ez nem igaz? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ha könnyű, akkor mindenkinek könnyű...

Ha könnyű mindenkinek, akkor könnyűszerrel mindenki megtanulja az angolt.

És mégis: magántanárok, nyelviskolák nem nulla diákkal büszkélkedhetnek. (Jó, lehet egy magántanár nem tudja magához "húzni" a tanulókat, de ez más kérdés.)

Ha olyan könnyű, akkor miért van, hogy egyesek küszködnek vele?

Miért van, akinek kínkeserves a megtanulása, sőt, lehet nyelvekből se jó?


2015. júl. 3. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Főleg azért könnyű, mert rengetek anyag van hozzá. Rengeteg. Gyakorlatilag, ha már elkezdesz feliratos filmeket nézni, azzal is eljutsz egy bizonyos szintre (persze jó lassan). Aztán ott a Duolingo. Aki azt nem tudja végigcsinálni, annak...hát...nem csak az angollal van baja.

De képzeld el, hogy nem az angolt akarnád megtanulni, hanem mondjuk a tibeti nyelvet :D Picit nehezebb lenne.

2015. júl. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

"Ha könnyű, akkor mindenkinek könnyű"

Ez barátom tévedés. Nem attól könnyű, hogy MINDENKINEK könnyű, hanem, hogy átlagosan nézve a legtöbb nyelvhez viszonyítva könnyebb megtanulni az átlag embernek. És ez az angolra teljesül :D

2015. júl. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

A könnyű relatív. Nem jelenti azt, hogy mindenkinek az.


Értelemszerűen, akik ezzel a jelzővel illetnek egy nyelvet, azt tapasztalják, hogy viszonylag kevés energiabefektetéssel, sikeresen feltornázták magukat elfogadható kommunikációs szintre; nyelvvizsgát tettek belőle.


Vagy ami valószínűbb: tanultak az angol mellett másik idegennyelvet, de legalábbis van valamiféle rálátásuk és viszonyítási alapjuk. Azért sok más európai nyelvhez viszonyítva is, az angol nyelvtana "egyszerű"; könnyed logikára épül és nincsenek benne nyelvtani nemek sem. Egyértelmű, hogy a magyartól meglehetősen eltér, de azért némettel, franciával, olasszal, spanyollal, stb. összevetve is még a legkönnyebb. Hogy a távol-keleti nyelveket ne is említsem. Ez kiejtésben is többnyire teljesül - igaz, ez utóbbit is vannak, akik komoly problémaként élik meg, mivel szokatlannak hat egy magyar anyanyelvűnek.


Sokan mondják, hogy az angolt második idegennyelvként tanulni pl. német után sokkal kisebb akadályt jelent, mint fordítva.


Az is való igaz, hogy angol nyelvtanuláshoz rengeteg ingyenes anyagot találsz, lévén, hogy világnyelv, sokkal több lehetőség tárul eléd gyakorolni is, szélesíteni a tudásod.


Nem mindenkinek megy jól az idegennyelvtanulás, a könnyűnek vélt angol sem. Sőt, vannak, akiknek kifejezetten talán egy másik, relatíve nehezebb nyelv jobban menne. Csakhogy néhány esetet említsek a környezetemből: többeknek még a magyar nyelv helyes használata is fejtörést okoz, az angol megtanulása szenvedés. Kényszerből nem lehet nyelvet tanulni, s márpedig szerintem sokan itt rontják el. Nincs kedvük, tényleges motivációjuk, mert nem akarják hasznosítani a nyelvtudást, csak az lebeg a szemük előtt, hogy "nyelvvizsga kell mindenhova"... Nem hajlandóak az esetleges hibáik okát beismerni, talán. A hozzáálláson sok múlik.

2015. júl. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez csak sztereotípia, hogy az angol nyelv könnyű.

Aki alapfokú szinttel megelégszik, és nem is megy tovább, annak valóban az lehet a tapasztalata, hogy "az angol könnyű".


Angolt és németet összevetve azt mondanám, hogy előbbi kb. a középfok küszöbéig könnyeBB az utóbbinál, de aztán bedurvul a sok apró nyelvtani dologgal és kifejezésekkel, ami nélkül nem beszélheti erős közép- illetve felsőfokon.


A német az elején nehezeBB, mivel egyből ott vannak a névelők, végződések, stb. De utána viszont könnyebb, csak addig el kell jutni benne.

2015. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


Pedig már elvárás az angol, főleg 1-2(vagy több) szakmában.

Akinek meg nehezen megy (bármilyen ok miatt, pl. mert valóban nem megy vagy önértékelési gondok) az meg érezze magát rosszul, hogy körülötte az ismerősei,idegenek lobogtatják a min. középfokú nyelvvizsgát és az elvárások ráerőszakolják azt, hogy igenis tudjon angolul.

2015. júl. 4. 12:29
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

#4 A német nyelv is a könnyűek között van emlegetve egyébként. Mint mondtam már, attól számít egy nyelv könnyűnek, hogy az átlag átlagának átlagos átlagában könnyebbnek bizonyul a legtöbb másik nyelvnél. Az átlagember (a többség) átlagos szinten (középfok környéke), könnyebben boldogul vele, mint a legtöbb másik nyelvvel.

Tanítottak németet a középsulimban, és nagyon, de nagyon nem szerettem. Kerek-perec undorító nyelvnek tartom :D Ettől függetlenül még nem mondom azt, hogy nehéz nyelv, ha megnézzük, az angol mellett ezt beszélik a legtöbben idegen nyelvként (Európában legalábbis biztos), és pontosan emiatt minősül könnyű nyelvnek.

2015. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a könnyű. Én angolból az iskolában csak alaptudást szereztem, olyan rossz volt az oktatás, aztán olvasással, filmekkel, játékokkal olyan szintre felhoztam magam, hogy készülés nélkül letettem a felsőfokú nyelvvizsgát. Persze ez hosszabb idő volt mint egy 1 hónapos 'intenzív nyelvtanfolyam' meg ilyenek. De fájdalommentes is. Gondolkoztam, hogy jó lenne a németet is, mert gyakori és könnyűnek mondják, de aztán megláttam a fél kilométeres lehetetlen szavakat és azt mondtam NOPE, soha, én erre képtelen vagyok, nem értem, hogy miért mondják könnyűnek. Persze megtanulhatnék tökéletesen beszélni és megérteni embereket, de nekem az nem lenne elég ha írni nem tudnék.
2015. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ha az lenne a kérdés, hogy melyik könnyű nyelvet tanuljad meg, akkor a válaszolók nagy része rávágná, hogy az angolt. Ezzel szemben most úgy tűnik nem is olyan könnyű az angol.
2015. júl. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!