Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL vagy TELC nyelvizsga,...

ECL vagy TELC nyelvizsga, melyik jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az ECL és TELC nyelvizsgára készülök (még nem választottam iskolát), angol C1 komplex vizsgát szeretnék tenni Szegeden, kinek milyen tapasztalatai vannak? Valamint ezek a nyevvizsgák nemzetközileg elfogadott nyelvvizsgák, vagy csak Magyarországon fogadják el? Vagy EU? Bújom a leíráaukat, de ott nem világos, hogy nemzetközi -e a nyelvvizsga.

Köszi a válaszokat!



2015. júl. 7. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő nemzetközi. Az ECL-en átment olyan ismerősöm, aki egyetlen helyes mondatot nem tud kimondani vagy leírni.
2015. júl. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nos én augusztusban fogok menni ecl-re és állítólag ott jóval engedékenyebbek. A tanárunk mondta hogy nem nagyon nézik a nyelvtani részét szóval gyakorlatilag hadoválhatsz amennyit akarsz. Csak annyi hogy ez egy nemzetközileg elfogadott nyelvvizsga és a tanárunk ezt nagyon ajánlgatta.
2015. júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Chok Dee ***** válasza:
TELC középszinten megy nagyon, C1-re nekem senki nem ajánlotta, ECL-t annál inkább.
2015. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy vélem, az engedékenység relatív. Ezt arra alapozva mondom, hogy engem februárban 1%-kal buktattak meg az írásbelin. Lehet, hogy az olvasott szövegben voltak hibáim, de ha már ennyire engedékenyek, akkor a levélben igazán adhattak volna még egy pontot, mert ott elég szubjektív a pontozás.

3 héttel az eredményközlés után elmentem TELC-re és 3x jobban sikerült, mint az ECL(és nekem könnyebb is volt).

Én inkább a TELC felé húznék, de ez csak az én véleményem.

2015. júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!