Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingóval megtanulhatok jól...

Duolingóval megtanulhatok jól németül?

Figyelt kérdés
Középsuliban 3 évig tanultam a németet...sajnos nem sok ragadt rám belőle, most érettségi után meg még ennyi sincs, viszont szeretnék egy legalább középszintig eljutni. A duolingo mennyire hasznos?
2015. júl. 11. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire.
2015. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismétléshez használhatod, de keress utána valami más, igazi középfokú tudást adót.
2015. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült.
2015. júl. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, minek pontoztátok le. 1) vagyok. Nekem tök nyolc :) de a duolingo nem alkalmas nyelvtanulásra, legfeljebb 6 éves korban...
2015. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van benne valami, én sem érzem hogy többet tudok mióta használom angol tanulásra, de ez legalább ingyen van :D
2015. júl. 11. 21:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Én eddig csak angolul próbáltam ki, de nem hiszem, hogy nyelvtanulásra lett kitalálva:) Mármint szavakat, kifejezéseket lehet belőle tanulni meg ismétlésnek is jó lehet, de szabályokat, nyelvtant nem. Ha jól emlékszem (már kicsit régebben használtam utoljára) nincsenek benne nyelvtani leckék, magyarázatok csak feladatok és azért azok sem 100%-ig megbízhatóak. Ha valaki nem ismer egy szerkezetet vagy akármi mert még nem hallott róla, akkor hogyan tudná megcsinálni a feladatot? Szerintem sokkal hasznosabb ha keresel egy tanárt, már ha megengedheted magadnak. Nyáron nagyon sok tanfolyam van, de év közben is vannak ilyen csoportos kurzusok, szerintem csoportban a legjobb nyelvet tanulni és ezek általában olcsóbbak is. Akár online is lehet, skype-on például. Angolból van egy Xeropan nevezetű alkalmazás, szintén ingyenesen letölthető és szerintem sokkal jobb mint a duolingo. Nem tudom, hogy van-e "német megfelelője", de itt rövid szövegek vannak, amiket fel is olvas neked és vannak magyarázatok, leírások mellé. Nézz körül hátha találsz valami hasonlót, szerintem rengeteg ilyen nyelvtanulós alkalmazást csináltak már. Valamint oldalak is vannak a neten, feladatokkal, leckékkel és az szerintem sokkal biztosabb.
2015. júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg sokat lehet a duolingoval fejlodni de persze ehhez rengeteget kell hasznalni. Kivacsi lennék meddig jutottak benne akik annyira negativan irtak rola...
2015. aug. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én teljesen végig vettem az egészet nekem nem sok újat nyújtott, kissé unalmas volt a nagy része de a végén a nyelvtani részek jók viszont ennél sokkal több az angol de ez szinttől is függ kipróbálni mindenképp érdemes.
2015. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!