Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen előnyöm származik, ha...

Milyen előnyöm származik, ha 16 évesen B2 összetett angol nyelvvizsgát teszek le?

Figyelt kérdés
Én konkrétan meg akarom úszni az angoltanárt aki egy gyök, az angolórákat és az érettségit is. Kaphatok ezek alól mentességet ha megvan az ITK B2?? Köszi.

2015. júl. 11. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kaphatsz semmilyen mentességet az iskolai órák vagy az érettségi alól. Egyetlen lehetőséged, ha előrehozott érettségit teszel angolból, ahhoz pedig az kell, hogy a 11. és 12. osztályos anyagból osztályozóvizsgát tegyél (a gyök tanárodnál, de elvileg kérvényezhetsz más bizottságot is), majd utána leérettségizz. Ha középszinten érettségizel, a tanárod vizsgáztat és javítja az írásbelidet, ha emeltezel, akkor egy másik suliban vizsgázol.


Egyébként az angol nyelvvizsga nagyon hasznos, munkavállalásnál, plusz pontot ér a továbbtanulásnál, ráadásul a legtöbb diplomához kötelező nyelvvizsgával rendelkezni.

2015. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ilyen szempontból semmi, ugyan úgy be kell járnod órákra és az érettségit se helyettesíti

és ez teljesen biztos, én 15 évesen csináltam és most érettségiztem

osztályozóvizsgával viszont meg tudod úszni az órákat

2015. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, a nagybátyám ötlete volt mert ő ezt csinálta régenegyébként itt azért szenvedek a témával mert az angollal tavaj annyi bajunk volt mint az összes tantárgyal összesen...
2015. júl. 11. 15:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Le kell tenned az osztályzóvizsgákat, majd 2016. májusában érettségizhetsz belőle. Addig viszont be kell járnod az órákra.

(Nekem C1-es komplexem van, mégis jövőre is be fogok járni az órákra és érettségiznem is kell majd belőle.)

2015. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De miért van ez így? És ha valakinek egy "alternative route" jobban fekszik?? Esküszöm olyan sötét egy rendszer ez ami a gonoszoknak kedvez mint egy Mátrix.
2015. júl. 11. 15:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de van rengeteg másik lehetőséged. Elmehetsz egy másik iskolába, vagy tanulhattál volna másik nyelvet, vagy ha tényleg annyi a gond, akkor lehetne közösen kezdeményezni az igazgatóságnál a tanár leváltását, panaszt írni szülőknek, aláírva stb.
2015. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok: Ha annyira tudod az angolt, miért nem teszed le az osztályzóvizsgát, majd az érettségit?

Mehetsz független vizsgabizottsághoz is, mint már írták korábban.

2015. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a B2t: ha holnap elkezdem a magántanárral aki viszont jó, akkor, 2016 májusában érem el a célom. A jelenlegi szintem B1...Az iskola egyébként jó. De ehhez a tanárhoz nem megyek semmilyen vizsgára...
2015. júl. 12. 07:49
 9/9 A kérdező kommentje:
TE tudod annnyiraa az angolt, 4. mert neked van C1-ed!
2015. júl. 12. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!