Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német ÖSD felsőfokú nyelvviz...

A német ÖSD felsőfokú nyelvvizsga vagy az angol középfokú EURO a könnyebb?

Figyelt kérdés

Mihamarabb le kellene tennem valamelyik nyelvvizgát, és nem tudom melyik menne gyorsabban és hatékonyabban. Már van egy német középfokú ösd vizsgám, viszont azt mondják, nagy a különbség közte, és a felsőfok között. A baj az, hogy angolul csak 2 éve tanulok iskolában egy rossz tanárral, így szinte alig tudok valamit.

Szerintetek?



2015. júl. 12. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
ÖSD többet ért. ;) Tessék ráfeküdni, és azt erőltetni. Az angol még ráér :)
2015. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
többet ér*
2015. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem ösd-t raktam, de nekem mindössze fél év rátanulást igényelt a közép lerakása után a felső. Olvass sokat. Meglesz az :)

Szerintem könyebb a németet felsőfokig fejleszteni B2-ről, mint angol B2-re eljutni mondjuk A1-ről. De attól is függ, melyik nyelv mennyire megy Te neked.

2015. júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És tudnál ajánlani olyan könyvesboltot/könyvtárat/ esetleg internetes oldalt, ahol tudnék német nyelvű könyvet vásárolni? Mert próbálkoztam beszerezni olyan könyveket, ami érdekel, és olvastam magyarul is már, mint például a Harry Pottert, Alkonyat-könyveket. De sajnos szinte semmi.:(
2015. júl. 13. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!