Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Euro B2-es német nyelvvizsg...

Az Euro B2-es német nyelvvizsgán mennyire komoly a szóbeli?

Figyelt kérdés
nem vagyok a szavak embere, és érdekelne hogy mennyire oldott vagy pont hogy feszült a hangulat egy ilyen szóbelin (persze a vizsgától való félelemtől eltekintve). lehet oldottabban beszélni? mennyire szigorúak és milyenek a vizsgáztatók?

2015. júl. 15. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én angolon voltam májusban,de szerintem a német sem másmilyen.

Van egy vizsgáztató,ő vezeti a szóbelit(mondja,hogy te vagy ő kezdd,ill. a feladatot mondja) , ő nem értékel,amennyire én tudom.Hátul meg ül egy másik ember,az pontozza folyamatosan a vizsgázókat,de vele nincs ˝kapcsolatod˝ .Hogy neked mennyire szimpatikusak,az emberfüggő.Alapvetően úgy beszélsz,ahogy akarsz,lehetsz oldottabb.Azt pontozzák,hogy mennyire választékosan és összefüggően(logikailag) tudsz beszélni.Betolhatsz szlengeket is szerintem,de azért ne azzal nyomd tele,hacsak nem valami ismert kifejezés :D

2015. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
oké köszi:D és egész végig komolyan néznek, vagy mosolyognak, vagy csak néha mosolyognak?
2015. júl. 16. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Szóbelire mész vagy komplexre?
2016. jún. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szóbeliken törekednek a barátságos légkörre.

(első)

2016. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! hát ez is vizsgáztató függő.

Nálunk a vizsgáztató egy szimpatikus hölgy volt, néha mosolygott. Nagyon izgultam, és a vizsgapartnerem is, de valamennyire oldotta a feszültséget, hogy nekünk kedvesnek tűnt a nő.

A vizsgabiztos hátrébb ült tőlünk, néha-néha ránk nézett, hát ő eléggé szigorú fejet vágott végig. Ő írta a pontjainkat.

Ja és az egész szóbelit hangrögzítőre vették

2021. febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!