Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet ennyi idő alatt...

Meg lehet ennyi idő alatt tanulni angolul?

Figyelt kérdés

Most fogom a 12. osztályt kezdeni és eddig nem nagyon foglalkoztam az angollal, mert nagyon nem szeretem. 9.től tanulom, előtte németes voltam. Mindig terveztem, hogy elkezdem, de nem jött össze :/

Leérettségiznem kellene belőle, egy olyan szintet szeretnék, hogy a kettes meglegyen. Szerintetek ez lehetséges? Tudtok ajánlani honlapokat ahonnan lehet tanulni? Pénzem sajnos nincsen amit ráfordíthatnék.

Teljesen elölről kell kezdenem, mert amit készültem is az évek során, hogy ne bukjak meg, csak arra az időre sikerült megjegyeznem.


2015. júl. 21. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehetséges, de azért nem ártana egy segítség, akár még egy barát is vagy valami kölcsönös segélynyújtás, mondjuk te autót mosol vagy füvet nyírsz annak, aki téged angolból korrepetál. Nem mindegy, hogy szélsőségesen nincs nyelvérzéked vagy csak magasról letojtad. Jobb esetben az utóbbi, akkor fogsz egy régebbi érettségi feladatsort, és elkezded szótározni, fordítani a szövegeket, a szavakat újra és újra átnézed, hogy megmaradjanak. Megoldod a feladatot, ellenőrzöd a megoldókulccsal, ami rossz lett, azt végiggondolod, hogy miért is az a megoldás. Időt kell rá szánni, anélkül nem megy. De ha felirattal nézel ismert filmeket, az rádob egy lapáttal a szókincsedre. Mindennek a kulcsa a szókincs. Mikor az első 3 feladatrész már tűrhetően megy, meg kell próbálkozni a levélírással, de kell valaki, aki útmutatást ad és kijavítja. De valamit az órán is csak csináltok, egyszerűen meg kell írni a házikat, komolyan venni. A szóbeli témaköröket ki kell dolgozni és megtanulni. Ehhez [link] Nem kell teljes mélységében, szűrni elég belőle. Szerintem olyan honlap nincs, ami kifejezetten a teljes érettségit célozza meg, de könyvek többen is vannak. Nagyon nem érdemes a nyelvtan alapjait végigrágni, mert az érettségin nem témánként kérdezik, ráadásul nyelvtanos feladatrész csak egy van, az is kevesebb pontot ér, nem gazdaságos arra készülni. Inkább a szövegértésre menj rá, a nyelvismereti feladatoknak is az az alapjuk.
2015. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!