Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emelt szintű angol nyelvviz...

Az emelt szintű angol nyelvvizsga mennyivel nehezebb, mint a középfokú? Mit kell róla tudni, hogyan megy a vizsga menete?

Figyelt kérdés
Hány szavas szókinccsel kell rendelkezni körülbelül emelt szint letételéhez? Mennyi idő alatt lehetne friss középfokú tudással felkészülni az emelt szintűre? Tudnátok esetleg küldeni emelt szintű feladatot, hogy lássam, mennyire nehezek? Köszönöm előre is a válaszokat!
2015. júl. 21. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdésnek felsőfokú angol nyelvvizsga, emelt szint érettségin van. Másodszor jóval nehezebb, sokkal átfogóbb tudás kell, engem anno pl szóbelin kérdeztek az atomenergiától kezdve mindenről, legalább 7-8 téma előjött, és ami a legfontosabb, hogy nyelvvizsgatípustól függ mind a vizsga menete, mind a "szókincs mérete". Bár ez igazából így konkrétan nemigazán határozható meg, inkább úgy mérném, hogy mennyire tudsz minden egyes témához hozzászólni, vagy szaknyelvi cikkeken kívüli irományokat lefordítani. Én Origósat csináltam, a honlapjukon van fenn felsőfokú feladatsor is. Végül a felkészülési idő a rászánt időtől és a nyelvérzékedtől függ, nekem nagyon jó a nyelvérzékem hálistennek, 3 hónap volt, de éjjel-nappal nyomtam. A következő nyelvre már nem volt annyi időm, sokkal több is volt elérni a szintet. Sok sikert!
2015. júl. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én most úgy csinálom, hogy veszek egy szöveget (250 oldal), ami a szakdolgozathoz eleve kell, és kikeresem az ismeretlen szavakat, megtanulom, majd megpróbálom lefordítani, így három nap után már kb. 500 új szó lett. Utána előveszek egy másik szöveget, és megint ugyan ezt csinálom. Aztán majd előveszem a nyelvtant is elejétől a végéig. Ez így jó lesz?
2015. júl. 22. 05:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jó. A nyelvtannal nem kell túl sokat foglalkozni, inkább a szókincs számít. És persze különböző műfajú filmeket, dokumentumfilmeket is kell nézni a hallás utáni értéshez, meg beszélni is.
2015. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!