Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC nyelvvizsgán a Listening...

TELC nyelvvizsgán a Listening az írásbeli vagy a szóbeli részhez tartozik?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm nemrég volt telcen és azt mondta, hogy a szóbelin csaka beszédkézséget mérik, a hallás utáni szöveg meg az írásbeli részhez tartozik. Én pedig úgy tudom, hogy a hanganyag minden nyelvvizsgán a szóbeli része. MOST AKKOR MI AZ IGAZSÁG?

2015. júl. 23. 13:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezenkívül mennyire nehéz?
2015. júl. 23. 13:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Az írásbeli után hallgatjátok meg, DE a szóbeli részhez tartozik. Szerintem nem nehéz, bár én nagyon sokszor szoktam angolokkal találkozni bulizni így könnyen értek szinte mindent.
2015. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 g.kiki94 válasza:

én úgy emlékszem a listening a szóbelihez tartozik ott is, bár már 1-2 éve csináltam :)

Nekem könnyebb volt mint a többi, mert ez egynyelvű, nem kell fordítgatni, bár nem használhatsz szótárt. Az írásbeli feladatok könnyen megcsinálhatóak ha a mintafeladatokat eleget gyakorlod. A szóbelinél kell egy kis szerencse hogy jó párod legyen, ugyanis itt párokban kell beszélgetnetek :)

2015. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A szóbeli ott általában könnyű, de a levélírás mennyire nehez szotar nelkul?
2015. júl. 23. 13:50
 5/5 g.kiki94 válasza:
Hát nemtudom, nekem nem tűnt nehéznek, be kell vágni pár ilyen formulát, hogy mi a felépítése, amit egész könnyen megtalálhatsz a google-ban is, az alapján jól meg lehet csinálni. Csak tudni kell hogy reklamációt, szobafoglalást írsz, vagy állásjelentkezés. Az az egy amit igazán elszúrhatsz, hogy félreértelmezed a feladatot.
2015. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!