Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német "C" típusú szóbeli...

Német "C" típusú szóbeli nyelvvizsga? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Német felsőfokú ("C1" típusú) nyelvvizsga szóbeli részére készülök. 10 éve tanulom a német nyelvet és 1,5 évig kint is éltem és jártam iskolába.

Kérdésem az lenne, hogy melyik nyelvvizsgát érdemes választani? Némettanárom az Origó nyelvvizsgát ajánlotta, de sokan azt mondják, hogy sokkal nehezebb, mint a többi.

Emellett milyen témakörök fordulnak elő a leggyakrabban? Mire kell nagyon odafigyelni? Mi számít jobban: nyelvhelyesség vagy szókincs?

Köszönöm a válaszokat!



2015. júl. 23. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:
ha annyira c1-es vagy, akkor szinte tök mindegynek kéne lennie, melyikre mész. Menj a Goethe-re. Ha nem így gondolod, akkor inkább gyakorolj még. Itt mára a szókincs is, és a nyelvhelyesség is számít. De szerintem a folytonos beszéd az, ami elengedhetetlen.
2015. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!