Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan oldal, könyv, vagy...

Van olyan oldal, könyv, vagy bármi ami segítene angol kifejezéseket tanulnom?

Figyelt kérdés
Nagyon jól tudok angolul, meg is van a felső fokú nyelvvizsgám, lényegében mindent értek amit olvasok-hallok. Világosan ki is tudom magam fejezni, de sokszor nem tudom mi lenne a legjobb kifejezés, mondatocska ami az adott szituációba legjobban passzol. Tehát úgy érzem a kifejezés kincsem kicsit szegényes, kevés ilyen "beszéd panelt" ismerek, ezt szeretném fejleszteni.

2015. júl. 24. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ezek mennyire hasznosak,de majd meglátod:)

[link]

[link]


Meg ugye youtube-on is van egy csomó csatorna, csak jól kell keresni.

2015. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
useful expressions / idioms - valami ilyesmire keress rá.
2015. júl. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ajánlok neked egy nagyon jó könyvet, illetve könyveket, merthogy sorozatról van szó.


Oxford Word Skills - ez 3 szinten van, lényegében szótanulásra tökéletes. És gyakoroltat is.

Ugyanilyen az Idioms and Phrasal Verbs című Oxfordos könyv is, csak ez ugye szókapcsolatokra megy rá (amúgy a Word skillsben is vannak ilyen szókapcsolatok, csak itt azért sokkal több). Amúgy ugyanaz a metódus, felépítes. Ez Intermediate és Advanced szinten van.


És hogy ne csak rizsázzak:

[link]


Remélem, hasznosnak találod, nekem nagyon bejöttek ezek a könyvek. :)


És talán még erre is rákereshetsz a neten, csak ez nekem száraz volt:


Destination b2 pdf

destination c1 pdf

2015. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!